Dzwoneczkowa.pl: Dobra woda, zdrowia doda:)

niedziela, 5 października 2014

Dobra woda, zdrowia doda:)


O wodzie z MAGNEZEM opowiem Wam słów kilka:)
 Magnez co po nam w organizmie?
 Magnez w organizmie człowieka poprawia nastrój i samopoczucie, dlatego przy kiepskich dniach zaleca się jedzenie czekolady, która zawiera w sobie ten tak cenny minerał. Dzięki niemu jesteśmy zadowoleni i nie są nam straszne zadania przed nami postawione. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jaki magnez jest ważny. Magnez w organizmie człowieka chroni przed zatruciami, alergiami i stanami zapalnymi.
Magnez zwiększa też wydzielanie żółci, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu kamieni żółciowych. Widzimy, więc że magnez jest nam niezbędny do życia i funkcjonowania. Utrzymanie odpowiedniej ilości magnezu w organizmie nie jest trudne wystarczy tylko jeść produkty, które go zawierają. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych wizyt u lekarzy lub rozdrażnienia. Nie lubimy dni, w których nie chce nam się nawet żyć wystarczy tylko uzupełnić magnez a takie dni nie będą miały miejsca.


Magnez w organizmie
Magnez jest nam niezbędny do funkcjonowania umacnia nasze kości pomaga w budowie mięśni jest to minerał, bez którego człowiek nie mógłby żyć. Magnez w organizmie człowieka spełnia wiele ważnych ról. Nasz mózg potrzebuje tego minerału by poradzić sobie z wysiłkiem,
 który musimy podejmować każdego dnie.
Magnez w organizmie człowieka jest niezbędny gdyż jego niedobór może nam sprawić wiele kłopotów brak koncentracji czy tez depresje nie są mile widziane przez pracodawców.
Nasz organizm bez tego minerału nie funkcjonuje prawidłowo. Magnez w organizmie człowieka spełnia bardzo ważną funkcje jego niedobór może prowadzić do kłopotów z sercem nadpobudliwości czy też doprowadzić do stanów lękowych. Człowiek potrzebuje, więc tego minerału. Niby to tylko minerał a jednak skutki niedoboru magnezu mogą być opłakane. Jeśli mamy niedobór tego minerału możemy czuć się osłabieni mamy problemy ze snem.
Czasami przy niedoborze magnezu mogą pojawiać się problemy ze wzrokiem jak również mogą pojawić się takie objawy jak kłucie w klatce piersiowej, co kojarzy nam się ze stanami przedzawałowymi. Nasz organizm sam nie poradzi sobie z takimi problemami, więc nie należy zwlekać i skierować się do lekarza, który znajdzie przyczynę tego typu zachowań naszego organizmu.


MAGNEZ PIERWIASTEK ŻYCIA.
Magnez jest jednym z najpowszechniejszych, a zarazem najważniejszych pierwiastków w ludzkim organizmie. Jego niedobór powoduje wiele zaburzeń ogólnoustrojowych o różnym stopniu nasilenia. Faktem jest bowiem. że magnez jest dla człowieka substancją wręcz życiodajną. W trosce o własne samopoczucie warto wykorzystać jego dobroczynne właściwości, by móc przyciągać zdrowie jak magnez !

MAGNEZ NALEŻY DO PIERWIASTKÓW ŁATWO WYPŁUKIWANYCH Z ORGANIZMU, DLATEGO TAK WAŻNE JEST, BY NA BIEŻĄCO UZUPEŁNIAĆ JEGO NIEDOBÓR. ZWIĘKSZONE ZAPOTRZEBOWANIE NA MAGNEZ WYSTĘPUJE W SYTUACJACH SZCZEGÓLNEGO NAPIĘCIA NERWOWEGO. PIERWSZE SYGNAŁY ORGANIZMU TO KURCZE ŁYDEK, PROBLEMY Z KONCENTRACJĄ, ZABURZENIA RYTMU SERCA, WAHANIA NASTROJU.Zwykle jesienią i wiosną czuję się zmęczona, staram się nadrabiać dietą braki witamin, ale zawsze jakiś mały niedobór magnezu mi dokucza, od jakiegoś czasu mam możliwość picia wody z magnezem. Zamiast tabletek, wypijając wodę  staram się zmniejszać ten niedobór. 
Filtry do wody z magnezem znajdziecie w sklepie DAFI . 
Pasują nie tylko do dzbanków Dafi, są łatwe w wymianie, nie sypie się z nich węgiel, należy jednak pamiętać żeby nie stosować wody przefiltrowanej filtrem Aquamag do gotowania. 
Woda nie zmienia smaku w porównaniu do tej filtrowanej klasycznie, wciąż może służyć do sporządzania napojów zimnych, do soków. 
Uważam że jest to łatwy sposób na dostarczenie organizmowi Magnezu w prosty i przyjemny sposób bo przecież wodę pije każdy z nas :) 

 
informacje o znaczeniu magnezu- źródło

 niedobór magnezu

1 komentarz:

  1. Ja ostatnio doprowadziłam swój organizm do takiego stanu, że miałam wszystkie objawy niedoboru magnezu. Dopiero wtedy się zorientowałam, że coś jest nie tak.
    Generalnie nie polecam.
    Braku magnezu oczywiście :)

    OdpowiedzUsuń