Dzwoneczkowa.pl: Książki- nasza bibloteczka...

poniedziałek, 22 grudnia 2014

Książki- nasza bibloteczka...

 Będzie o książkach, bardzo fajnych książkach i pięknej akcji Blogujących Mam...
Wiecie o czym mówię?
"Zwierzaki pocieszaki" 
"Czego bał się lisek Hipisek? Co było największą słabością króliczka Słodyczka? Czego wstydziła się wiewiórka Barbórka? Jakie kłopoty miały pozostałe zwierzaki i jak sobie z nimi poradziły? Jeśli chcecie się dowiedzieć, koniecznie zajrzyjcie do środka!"
Więcej o akcji możecie znaleźć TUTAJ 

Ze strony pocieszaków:
Przedświąteczny czas skłania do refleksji. Grzeje rodzinnym ciepłem, przynosi radość z obfitości prezentów pod choinką, biesiad przy suto zastawionym stole. Jednocześnie łączy całą rzeszę ludzi, którzy ten jeden raz w roku robią to samo w tym samym momencie. Dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia szczęścia, zdrowia i pomyślności.
Nie jest ważne, czy ktoś jest katolikiem, protestantem czy ateistą. Dla rzeszy ludzi Boże Narodzenie jest po prostu rodzinnie spędzonym czasem, w którym nie ma miejsca na smutki, żale i przykrości.
W tym wyjątkowym czasie warto pomyśleć o innych, żeby do wigilijnej kolacji usiąść z poczuciem, że ktoś gdzieś także ma taką możliwość, dzięki temu że odrobinę mu się w tym pomogło. Aby urzeczywistnić możliwość takiej pomocy, powstała inicjatywa „Zwierzaki pocieszaki”.
Czym są „Zwierzaki pocieszaki”? To grupa dziesięciu bajkowych, uroczych zwierzątek, które przeżywają cudowne, rymowane przygody, jednocześnie pokazując uniwersalne prawdy o życiu, które mogą przydać się szczególnie młodym, dopiero wchodzącym w życie, czytelnikom. WIĘCEJ O KSIĄŻCE TUTAJ.
Celem, jaki przyświecał piętnastoosobowej grupie tworzącej akcję, od samego początku była pomoc potrzebującym. Wybór fundacji był niezwykle trudny, ostatecznie zdecydowano, że wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto  Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z Rumi, która opiekuje się chorymi, niepełnosprawnymi i cierpiącymi z powodu biedy dziećmi z całego kraju.
Dodatkowo bardzo zależy nam na tym, żeby pokazać, że brać blogerska ma moc. Jednoczymy się w słusznej sprawie, nie bacząc na różnice charakterów. Chcemy pomóc, poświęcając swój czas, energię, wkładając niemały wysiłek w to, żeby dać NADZIEJĘ i RADOŚĆ w tym cudownym okresie dzieciom, które nie pamiętają już, czym jest prawdziwa radość.
Chcecie więcej zamówcie i sami sprawdźcie:) 

Drugą bardzo ciekawą propozycją jest Osobista Książka od Canca.
 Do wyboru macie 11 książek które poznacie TUTAJ
My swoją mamy już jakiś czas a wybraliśmy "Pewnej nocy w ciele, czyli lekcja anatomii" wybrał Piotr, sam też wybrał zdjęcie, które umieściliśmy w projekcie książki. Wyobraźcie sobie radość dziecka kiedy widzi swoją buzie z książce nie albumie a książce... 


Znacie te książki?  Co o nich myślicie?

2 komentarze:

  1. "Zwierzaki pocieszaki" cudowne, ilustracje, tekst, całość, a drugą propozycję widzę pierwszy raz i też wydaje mi się godna zakupu, na pewno inna. ;-)

    OdpowiedzUsuń