Dzwoneczkowa.pl: CzuCzu- rysowanki zmazywanki

niedziela, 22 lutego 2015

CzuCzu- rysowanki zmazywanki

Twoje dziecko bardzo szybko rośnie i potrzebuje wciąż nowych bodźców i wyzwań, aby rozwiajć swoje zdolności i kompetencje. Karty  kreatywne Rysuj z CzuCzu to zbiór zadań, który zaprojektowano, aby stymulować jak najszerszą gamę funkcji psychomotorycznych i poznawczych dziecka. Zabawa ta daje dziecku możliwość ćwiczenia umiejętności manualnych, koncentracji uwagi, postrzegawczości, analizy i syntezy wzrokowej oraz kreatywności.
Jak wspierać twórczy rozwój dziecka?
Małe dzieci cechuje duża kreatywność i elastyczność w pojmowaniu rzeczywistości. Dorastając zdarza się, że tracimy te zdolności. Jak zatem stymulować rozwój dziecka w taki sposób, żeby pobudzić jego kreatywność? Każde dziecko jest inne i nie ma jednej, najlepszej recepty na kształtowanie twórczej postawy dziecka. Chcemy jednak podzielić się z Wami kilkoma praktycznymi wskazówkami, które ułatwią rozwijanie kreatywności dziecka:

1. Chwal swoje dziecko, gdy znajdzie jakiś sposób zastosowania rzeczy lub nową zabawę. Zwracaj uwagę i doceniaj rzeczy, które tworzy.Jeśli stworzy, obraz spraw by poczuł się jak Michał Anioł, jeśli zbuduje budowlę z klocków, niech poczuje, że jest architektem na miarę Leonarda Da Vinci. Pochwały i uznania od rodziców to najlepszy sposób na zbudowanie wysokiej samooceny przez Twoje dziecko.

2. Poszerzaj horyzonty swojego dziecka i zapewnij narzędzia. Dostarczaj mu nowych bodźców i sposobów działania, zadbaj o bogate i zmienne środowisko. Może to polegać zarówno na pokazaniu nowych miejsc, przedmiotów, książek czy obrazów. Podstawowym narzędziem twórczości są znaczenia, które przekazujemy dzieciom przez socjalizację i zapewnienie im kontaktu z kulturą.
 W wąskim sensie, chodzi o zapewnienie odpowiednich narzędzi do zabawy twórczej. W podstawowym zakresie byłoby to np. plastelina, kredki, farby. Oczywiście takim narzędziem mogą być równie dobrze garnki, które wykorzystamy jako perkusję lub jako materiał do zbudowania zamku.  3. Nie kontroluj nadmiernie swojego dziecka w czasie zabawy. Dzieci w naturalny, spontaniczny sposób potrafią realizować swój potencjał twórczy. Nie narzucaj mu też znanych sobie rozwiązań, pozwól na przetestowanie różnych sposobów radzenia sobie z problemami. Możesz dawać mu wskazówki, ale staraj się nie formułować kategorycznych ocen.  


4. Podążaj za dzieckiem w zabawie. Wykazuj zainteresowanie podejmowanymi przez niego tematami zabaw i podrzucaj nowe. 

5. Aktywnie uczestnicz w jego zabawie i podchwytuj pomysły, które generuje. Rozwijaj je i zachęcaj go do rozwijania pomysłów innych osób.


W moje ręce a racze Młodego wpadły Legendy i mity od CzuCzu, rysuj i zmazuj. Zabawa polega na rysowaniu suchościeralnym markerem rozwiązania zadania, którego tekst umieszczono na każdej stronie karty lub stworzenie własnego  dowolnego dzieła. Gdy do głowy przyjdzie nam inny pomysł, nasze poprzednie malowidło możemy wytrzeć szmatką i stworzyć odpowiedź raz jeszcze.


Młodemu bardzo się podobają, mi również, pudełeczko zawsze jeździ z nami czy to na weekend czy na dłuższą drogę do znajomych. Młody dobrze się bawi, jest zajęty aktywnie, może tworzyć nawet w samo. 

W 50 magicznych zagadkach znajdziecie:
łączenie kropek,
 łacznie kolejnych cyfr, 
labirynty, 
karty z częściowymi rysunkami do dokończenia, 

Do tego w serii mozecie znaleźć jeszcze:
Wojownicy wszechczasów, 
Odkrywcy i Wynalazki, 
Królowe i Księżniczki. 

Więcej znajdziecie na stronie CzuCzu

2 komentarze:

  1. Już dawno chciałam w coś takiego do rysowania i zmazywania się zaopatrzyć, musimy w końcu w coś się zaopatrzyć ;))

    OdpowiedzUsuń