Dzwoneczkowa.pl: Kierowcy- gra Trefl

piątek, 27 lutego 2015

Kierowcy- gra Trefl

Pisałam Wam już że kochamy gry.
Ostatnio królowały u nas kiedy mieliśmy przerwę w przedszkolu. Pomagały rozerwać syna przy katarze, marudzeniu i podniesionej temperaturze.Na pierwszy rzut oka barbdzo niepozornie wyglądające pudło, kolorowe, a jest na nim dokładnie to co Młodemu szybko przypdło go gustu; strażak, policjant i inni.
Gra zdziału edukacyjne, mająca achęcić do myślenia, zwrócić uwagę na spotrzegawczość. 


Wczoraj pisałam o innej grze cena tamtej to 40 zł, koszt tej to 29,90złPlansza składana z 3 kawałków, żetony do układania na planszy, które odkrywamy chodząc po planszy, ruch zależy od kostki i możesz pójść w dowolnym kierunku, możesz zmieniać auto po zebrani dwóch przypisanych do wybranego przez Ciebie samochodu. 


Gra pozostawia możliwości do modyfikowania zasad, ilość graczy to od 2 do 4 i możesz zdecydować jak modyfikować zasady zależnie od ilości graczy.


Bardzo łądnie wykonana, samochody są z obu stron kaie same, żetony do układania na planszy odwrócone też wyglądają idetycznie. Są więc nie do rozpoznania bez odwrócenia.
Piękna, fajna i ciekawa gra, z możliwościami, zachęca do skupienia, bo żetony odwracamy i trzeba pamiętać gdzie znalazł się Twój i jak naszybciej do niego dotrzeć. Liczenie pól, też ćwiczy, a  całość nie zależy tylko od rzutu kostki, a od tego w którą stronę się poruszasz. 

Grę bardzo polecamy, można w nią grać i grać i grać, Nie nudzi się, karton nie jest duży węc możesz ją też zabrać na wyjazd. 

1 komentarz: