Dzwoneczkowa.pl: "Spełnienie"- poradnik bez porad....

poniedziałek, 16 marca 2015

"Spełnienie"- poradnik bez porad....

Na samą myśl o czytaniu poradnika jak żyć mam ochotę oddać komuś książkę. Nie lubię dobrych rad na siłę, nie znoszę kiedy ktoś próbuje mi wcisnąć swój punkt widzenia jako jedyny słuszny, którego powinno się przestrzegać...
Kiedy jednak chodzi o poszukiwanie rad bardzo chętnie, ale nie daję narzucić sobie całej filozofii życiowej innej osoby.
Jak zatem pogodzić to ze sobą?"Spełnienie"- możesz pracowac po 16 godzin dziennie mieć mnóstwo pieinędzy, ale ciągle nie jesteś szczęśliwa, brak Ci równowagi... Arianna Huffington przedstawia swój sposób na osiągnięcie spełnieania w każdej dziedzinie życia. Jak?Uwaga to nie jest poradnik typu zrób to to i tamto.... NIE i całe szczęście, po pierwszych 10 stronach oddałabym ją pierwszej osobie napotkanej na ulicy... Zamiast tego
" W bardzo osobistej książce Arianna szczerze mówi o własnych problemach z właściwym zarządzaniem czasem i znalezieniem odpowienich priorytetów w prowadzeniu kariery i wychowaniu dwóch córek. Opowiada o ciągłym żonglowaniu terminami w pracy, kryzysie rodzinnym i całym tym pośpiechu, który w końcu dprowadził do jej upadku i momentu przebudzenia. Opierając się na wynikach najnowszych badań z zakresu psychologii, sportu, snu i filozofii, które dowodzą ogromnego znaczenia medytacji, zastanowienia się, chwilowego wyłaczenia się i postaw altruistycznych, Aranna pokazuje drogę ku rewolucji, jaiej musimy dokonaćw naszej kulturze, sposobie myślenia, pracy i naszym życiu."


Warto skupić się na lekturze ze zględu na zwrócenie uwagi na kilka probemów cywilizacji, które dosiegają obecne pokolenia, pędzące do sławy i sukcesu. 

"Największą bronią przeciwko stresowi jest zdolność do decydowania, które myśli będziemy przedkładać nad inne. William James"

Niby roste stwierdzenie a tak ciężkie do wdrożenia w codziennym życiu...


Autorka podzeliła książkę na kilka części: dobrostan, mądrość, zadziwienie, altruizm...
Zastanawiacie się czasem w jaki sposób podejmujecie decyzje? Jak wygląda ten proces? Kiedy ostatnio cieszyłaś się ciszą? Kiedy zrobiłaś sobie kompletne badania? Czy kiedykolwiek wpatrywałaś się w obraz dwie godziny? Jak często robisz coś dla siebie?

Cz warto zajrzeć do książki/- Zdecydowanie TAK...

Książka:
Wydawnictwo: Laurum
Autor: Arianna Huffington
Tytuł: "Spełnienie"
Rok: 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz