Dzwoneczkowa.pl: Domowe porządki- pranie.

sobota, 11 kwietnia 2015

Domowe porządki- pranie.

Białe a nie szare, kolorowe które nie barwią i czerń która jest czernią... Kocham ubrania, domownicy też, Oboje dzieci lubi białe ubrania, tylko utrzymanie ich w czystości graniczy z cudem...
Od jakiegoś czasu nie...


Tak dziś przy sobocie raczę Was stertą prania. Dużą ogromną!
Tak to moje pranie, przed praniem, a właściwie odkopane ubranka syna do przebrania dla córki...

Ten natomiast obrazek, to ubrania prze prasowaniem- którego szczerze nienawidzę!
Po poszukiwaniu ulubionej bluzki syna. O ile kocham prać, wywieszać, zbierać i układać do szafy, etapu prasowania nie cierpię wręcz. I dopiero kiedy mam już pokaźna stertę zabieram się za ten przykry obowiązek.
Tak prasuję prawie wszystko, nie lubię jak dzieciaki noszę nie uprasowane rzeczy, nawet jeżeli chodzi o podkoszulkę czy bodziaki. Zanim o prasowaniu, będzie o praniu.... stertę brudnych ubrań się mnożą, białe kolorowe czy ciemne... Jak sobie radzę, segreguję je największa sterta na pierwszy ogień i jeżeli nie ma jeansów do prania, przewagę mają kolory...  Jakiś czas temu pisałam że piorę w płynach przywiezionych przez teścia z Niemiec, dalej tak jest. Jestem jednak kobietą i szybko mi się nudzi ten sam zapach, a płynów zmiękczających nie lubię. Więc w moim przyborniku do prania pojawiły się kapsułki.


Były różne, pozostały te. Całym kompletem, do białego, koloru i dla dzieci. 
Tyle o ile starszemu piorę ubrania tak jak nam o tyle młodsza ma ubrania prane w preparatach dla dzieci. Nie lubi śliniaków więc ubranek jest sporo jak na samodzielną mała damę.


O kapsułkach:

Perlux Super Compact COLOR łączy w sobie najlepsze cechy proszków i żeli do prania, dzięki czemu jest niezawodny w walce z brudem i uporczywymi plamami na kolorowych ubraniach, zachowując przy tym ich intensywność
i chroniąc przez mechaceniem się. W ten sposób pranie jest skutecznei bezpieczne, jak nigdy dotąd. I to niezależnie od temperatury!Dostępne opakowania: 24 szt., 16 szt., 2 szt.

Od siebie napiszę że poza zapachem, który jest intensywny i w tym przypadku mi nie przeszkadza, to pranie w 40°C w moim wypadku pozwala na pozbycie się plam zrobionych przez bawiącego się 5 latka i jedzącą np. pomarańcza roczna córkę....

Perlux Super Compact WHITE to innowacyjne, super skoncentrowane perły piorące z proszkiem i żelem. Dzięki hybrydowej technologii, produkt łączy w sobie najlepsze cechy proszków i żeli do prania, dzięki czemu jest niezawodny w walce z plamami na białych ubraniach, jednocześnie chroniąc je przed szarzeniem. Nadaje parniu przyjemny, długotrwały zapach.
Dostępne opakowania: 24 szt., 16 szt., 2 szt.


Plamy na białych koszulkach? Już nie. Zapach jest trwały a biel biała, Doprał i kilka rzeczy już bardziej szarych niż białych.

Perlux BABY to perły piorące do białych oraz kolorowych ubranek dziecięcych
i dla osób o skórze wrażliwej lub skłonnej do alergii. Zawiera zaawansowaną formułę HYPOALLERGENIC CARE, opartą na bezpiecznych składnikach, pozbawioną fosforanów, sztucznych barwników i alergenów. Połączenie najlepszych cech proszku, odplamiacza oraz żelu gwarantuje skuteczność
w walce z plamami, a dodatek mydła zapewnia optymalną pienność
i skuteczność prania. Produkt zawiera subtelną, hipoalergiczną kompozycję zapachową, co potwierdzają niezależne badania dermatologiczne.
Dostępne opakowania: 24 szt., 2 szt.


W tym wypadku zapach lekko za mocny, fakt jest taki ze nie uczula mi córki, bo z jednym ze środków piorących(dla dzieci) był problem.


Warto je kupić?
Nie mam rozsypującego się proszku, ani płynu który trzeba odmierzać, na silne zabrudzone rzeczy wrzucamy dwie kapsułki. 
Zapach jest bardzo intensywny, bardzo, jeżeli lubicie lekkie i delikatne zapachy omijajcie szerokim łukiem. Mąż wie od razu kiedy piorę kapsułkami, bo cały dom pachnie:) 


Perlux- więcej o nim znajdziecie w filmiku i na stronie Kapsułek 
Ja polubiłam kapsułki za łatwość ich stosowania i bardzo fajny zapach... Jedna kapsułka wrzucona do prania zapewni nam piękny zapach, należy jednak pamiętać że najpierw wrzucamy kapsułkę potem dopiero ubrania. Plus za pojemniki, mimo że moje szkraby to ciekawskie stworzenia opakowania z kapsułkami nie potrafią otworzyć, dzięki czeku ich nie przebiją. Pamiętajcie proszę o nie przebijaniu kapsułek piorących i nie dawaniu ich dzieciom.... Jest to środek piorący a nie zabawka. 
W ramach pytań ciekawskich jak to jest że moje dzieci nie wchodzą do pralki... Mamy ładowaną d góry wiec nie ma możliwości władowania się do niej szkraba, oboje jednak patrzą z ogromną ciekawością na kręcone się ranie w pralkach ładowanych od przodu :) 
Przygotowywanie prania jest jednym z zajęć starszego syna, chętnie też pomaga przy wybieraniu prania, stojąc na podstawce. Dlaczego? Jest to łatwe zajęcie, które pozwala nam znowu robić coś razem a przy okazji uczy go robienia zbiorów, rozróżninia kolorów, a także pokazuje mu że pranie samo się nie robi i nie wskakuje mu do szafy za sprawą czarodziejskiej wróżki.

Chyba czeka mnie post o pracach domowych dla 5 laka?
Ciekawi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz