Dzwoneczkowa.pl: Gra Planszowa dla nie tylko dla dzieci- Królewski Kucharz

piątek, 10 kwietnia 2015

Gra Planszowa dla nie tylko dla dzieci- Królewski Kucharz


Pewnego dnia Stary Król ogłosił konkurs na najlepszego kucharza. Ten, kto zwycięży zostanie Królewskim Szefem Kuchni i otrzyma wyjątkowe nagrody: Magiczną Czapkę Królewskiego Kucharza oraz zaczarowane drewniane łyżki: "Smaku" i "Sytości". Jak głosi legenda, insygnia królewskiego kucharza(czapka i łyżki) okażą swą moc tylko kucharzowi o czystym sercu i nawyższych umiejętnościach. 


Z całego świata zjechali się chętni, aby stanąć w szranki i zdobyć wspaniałe nagrody. Jednak stary podstępny Kucharz Dworu, który pozazdrościł młodym kucharzom, postanowił pokrzyżować im plany i pozamieniał składniki w spiżarni, a przepisy na królewskie potray z różnych stron świata ukrył w sekretnym miejscu. Na szczęście dobra Wróżka Inessa pomoglamłodym kucharzomodnaleźć sekretne przepisy i przeprowadzić królewski konkurs na szefa kuchni, a pomieszane w spiżarni składniki potraw dodały dodatkowego "smaczku" całemu konkursowi, ponieważ trzeba było nie tylko dbrze gotować, ale równieżwykazywać się wyobraźnią. Jak głosi legenda zwycięzca otrzymał swe nagrody i przez długie lata cieszył Króla i jego gości wspaniałymi potrawami.
Kronika z imieniem pierwszego Królewskiego Kucharza niestety zaginęła. Udało się natomiast odnaleźć insygnia Królewskiego Króla i od tej pory na pamiątkę tej historii rozgrywany jest turniej, w którym Ty również możesz spróbować swoich sił w gotowaniu. Legenda głosi, że temu kto wytrwale będzie doskonalił się w sztuce kulinarnej Magiczna Czapka oraz Łyżki Smaku i Sytości okazą swą moc i zapewnią ich posiadaczowi wieczne szczęście i dobrobyt.
Kto wie, być może to Ty jesteś poszukiwanym od dawna kolejnym Królewskim Kucharzem...Na początek wielkie WOW! Cała oprawa gry robi wrażenie, Osobiście kocham gry z duszą, historią przygotowaną przez jej autorów.Niby to nic wielkiego krótka opowieść i królu, dobra i złośliwa postać które również maja imiona autorów Dobra Wróżka Inessa i Zły Kucharz Mariusz których spotkacie TUTAJ


 Do rzeczy w pudełki znajdziecie:
-1 plansza główna "Królewskie Spiżarnie'
- 4 "planszetki" uczestników
- 20 kart Królwskich Dań
- 150 żetonów:składniki- jasny beż(109szt.), przyprawy- zielony(21 szt.), sposoby przyrządzania- czerwony(20 szt.)
- instrukacja wraz z przepisami
 oraz
- Czapkę Kucharza i Insygina Kucharza

Jak sie gra? Macie mnóstwo wariantów do wybru w zależności od wieku graczy, stopnia zaangażowania czy znajomości języka angelskiego. Wszystko macie dokłądne opisane w instrukcji, za którą kolejna pochwała. Ostatnio często trafiają się na małej kartecze na których instrukcja jest w dwóch zdaniach.  Cała tabela pomysłów, świetny pomysł. 

Gra jest bardzo ładnie wydana, dokładnie, starnnie,  a mój prawie 5 latek ją uwielbia. 
Nie bez powodu, lubi też pomagać w kuchni więc takie gry sa dla niego idelane. Nawet trafienie żetonu przesoliłeś nie odstarsza go od grania, a wiadomo że dzieci różnie reaguja na przegranie w grze. 

Podczas grania poza zabawą i skupieniem na ugotowaniu mżna sie dstresować i oderwać od dnia codziennego, nie przykładając sie do gry nie da się w nią grać! 

Wciąga i to bardzo więc jeżeli szukacie gry dla dziecka które sie szybko nudzi- ta jest idealna! 
 Nawet mój marudek szybko nudzacy się zwyczajnie wsiąka w tę gre więc warto. 

Gdzie ją kupić np. TUTAJ 

Wpis nie jest sponsorowany. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz