Dzwoneczkowa.pl: Jak wybrać kanapę nie tylko do salonu.

piątek, 19 czerwca 2015

Jak wybrać kanapę nie tylko do salonu.

Pisałam że czekają nas zmiany, zmiany pokoi i rozmieszczenia osób po nich. Dla mnie zwyczajnie jeżeli jest możliwość to każde z dzieci zawłaszcza innej  płci powinny mieć osobne pokoje i swoją własną przestrzeń.

Ja wiem że bardzo często nie ma takiej możliwości, ale skoro ją mamy wykorzystamy ją. Jak już pisałam kuchnia pokojem dziennym zmieni się tez w sypialnię. Żeby w pełni zająć się przestrzenia dzieci musze zaczynamy od ogarnięcia naszej, zdecydowanie mniejszej i łatwejszej.
Kolory już mam wybrane, czekają tylko na zakupy, nie mogę się jednak zdecydować na kanapę, rogówkę, czy jak inaczej to nazwiecie.Od czego zaczęłam poszukiwania?
Nie od ceny a przydatności, mianowicie kanapa ma być wygodna, stanie ona w rogu pokoju, i może zająć dużo miejsca. Ma służyć nie tylko do pogaduch ze znajomymi, czy oglądania telewizora, którego póki co nie potrzebujemy, ale może kiedyś. Ma ona też służyć czasem jako łóżko, czy to dla nas czy dla kogoś kto nas odwiedzi. Wybór nie był łatwy ale zdecydowanie padło na twory ze sprężynami a nie tylko piankowe. Podobno są znacznie trwalsze, jeżeli chodzi o siedzenie i nie wygniatanie dziur, są też wygodniejsze jeżeli chcemy na nich spać.


Zauważyłam przeglądając miliony aukcji i odwiedzając sklepy internetowe i stacjonarne kilka rzeczy. Jeżeli tę samą rogówkę widzę o połowę tańszą na allegro, prosto od producenta, to nawet płacąc więcej za dostawę wybiorę tę od producenta.... To chyba jasne. Są jednak aukcje które trzeba dokładnie czytać:"możliwość dokupienia pojemnika na pościel" - w pięknym opisie jest że są dwa pojemniki, potem doszukuję na dole że owszem może być na tej aukcji drugi pojemnik na pościel pod warunkiem dopłaty."poduszki w cenie aukcji" - po pierwszym takim zdaniu zapaliła mi się lampka, i pędem przeglądałam aukcje, odłożone do schowka. I nie powiem kilka ich odpadło."dopłata"- bardzo popularny chwyt, wchodzisz na pozornie tanią aukcję, po czym przy możliwości wyboru kolorów obicia, pojawia się podział, na tańsze i droższe materiały. Ma tez to swój plus-nie musimy grzebać szukając innych aukcji, ale czasem bywa mylące.


Podsumowując, określając budżet jesteśmy w  stanie wybrać piękne nowe meble idealnie dopasowane do naszych potrzeb. 
Mamy możliwość dowolnej modyfikacji, np, zamontowania półki w boku kanapy, fajny pomysł dla np. nas, książki są w każdym możliwym pokoju, i ciągle mało nam na nie miejsca. Dodatkowe  poduchy, czy pufy które pojawiają się na większości aukcji do dokupienia...

Zdjęcia które widzicie to moje typy rogówek dla nas, ostatnie kilka modeli z setek, na jeden muszę się zdecydować. Właściwie to już chyba podjęłam decyzję. Jak myślicie który model stanie w naszym kącie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz