Dzwoneczkowa.pl: "Niezła pani domu" czyli Małgorzata Świgoń i jej sposoby na wszystko.

czwartek, 4 czerwca 2015

"Niezła pani domu" czyli Małgorzata Świgoń i jej sposoby na wszystko.


Czy można zebrać w jednym miejscu poradnik Pani Domu?
i to a tak cienkiej książce? Nie,  nie sądzę a może jednak...


„Pomysłowość bardzo przydaje się w życiu i to nie tylko w kontaktach międzyludzkich, ale także wykonywaniu codziennych czynności, jak sprzątanie, pranie, gotowanie.

Nie sztuką jest spędzić wiele godzin na pucowaniu mieszkania czy przygotowaniu potraw, sztuką jest zrobić to szybko, możliwie bez wysiłku, wygodnie i przede wszystkim skutecznie, z dobrym efektem. W tym poradniku znajduje się mnóstwo sprytnych sposobów, które pomogą na co dzień w utrzymaniu porządku czy organizowaniu życia domowego.”


Brak Ci sposobu na komary, a lubisz miętę, macierzankę, bazylię czy lawendę? 
 Nic prostszego, własnie one odstarszają komary, mogą byc w domu przy oknie czy na balkonie na którym chcemy weczorem posiedzieć i nie skończyć w bąblach...


Jestem praktykująca Panią domu i wiem że część tego co jest w tym poradniku sie prawdza, ale znalazłam też kilka ciekawstek o których nie wiedziałam.

Co jest jej plusem?
- segregacja zagadnień- wspaniały pmysł, nie musze szukać w internecie, biorę książke do ręki szukam interesującego mnie zagadnienia i juz wiem jak zrobic pułapkę na osy, odświeżyć wannę...
- twarda oprawa,
- konkrety, bez ciągnących się opisówPrzyznam się szczerze że mimo poszukiwania wskazówek, nietórych zawatrych tu informacji nie miałam. Czy ułatwia życie? Mi tak, wszystko co może być mi potrzebne jest w jednym miejscu, podzielone na działy:
Chcesz żeby Twoja choinka w święta była piękna, a cięte kwiaty były świeże w podróży...

Ja wiem, Ty też możesz...


Książka jest zbiorem porad jak łatwo zmienić drobne rzeczy w domu, jak szybko usunąć brud czy nawet jak rozpoznać prawdziwą oliwę z oliwek...
Czy Ty to wiesz?
Wiesz jak poznać dojrzałego arbuza? a moe chcesz przywrócić blask złotym obrączkom?

Wszystkie rady znajdziecie w tej ksiażce. Poradnik dla zaradnej Pani domu,  w którym znadziesz wszystkie wzmianki czy też pomoce wskazówki  nawet do wybrania odpowiedniej walizki. 


Autorce dziękuję za uporządkowanie  tych wszystkich informacji, tak żeby były czytelne, łatwe do znalezienia, bez zbędnych opisów, konkrety zebrane, podzielone na działy. A dzięki nim dbanie  o dom jest łatwiejsze i szybsze:) 

Książkę znajdziecie w sklepie internetowym wydawnictwa LAURUM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz