Dzwoneczkowa.pl: Jesteś w ciąży? Przeczytaj!

środa, 1 lipca 2015

Jesteś w ciąży? Przeczytaj!

Miałam małą przerwę i sporo się zastanawiałam czy to publikować... W końcu jednak pomyślałam, że może jednak. Że ja sama nie wiedziałam jak się zabrać za szukanie wsparcia finansowego w ciąży, a osób takich jest zapewne więcej... Kochana przyszła mamo- przeczytaj, napisz maila. Możesz tylko zyskać.

W polskim prawie istnieje wiele przepisów utrudniającym kobietom w ciąży otrzymanie kwoty pieniężnej, która zapewni im spokojne macierzyństwo. Zasiłki macierzyńskie to często kwoty w wysokości kilkunastu złotych, a becikowe przysługuje tylko tym najbardziej potrzebującym.
Pomagamy Mamom to akcja, której celem jest pomoc ciężarnym kobietom. Zespół radców prawnych – wolontariuszy, spotyka się z przyszłymi matkami, analizuje ich sytuację i wspólnie ustalają, jakie kroki należy podjąć, by otrzymać możliwie wysoki zasiłek macierzyński. Ich działania są na tyle skuteczne, że bardzo często udaje im się wywalczyć zasiłek w wysokości nawet 2,8 tys. zł miesięcznie.
Za całą akcją stoi grupa młodych ludzi – społeczników, którzy bezkosztowo chcą pomagać potrzebującym matkom w uzyskaniu zasiłku od państwa.

Pomysłodawcom Pomagamy Mamom zależy, by pomóc kobietom, które wykorzystają pieniądze w sposób odpowiedzialny i przeznaczą je na dziecko, a nie na alkohol czy inne używki. 

Wolontariusze nie tylko chętnie doradzają przyszłym matkom, ale także chętnie załatwiają za nie wszelkie formalności.
- Uzyskanie jakiegokolwiek zasiłku na dziecko okazało się dla nas sporym wyzwaniem w lawirowaniu między urzędami, kruczkami prawnymi i terminami - mówi Julianna, pomysłodawczyni Pomagamy Mamom.  - Okazało się, że nawet uzyskanie becikowego nie jest takie proste. W polskim prawie jest o wiele więcej nieżyciowych przepisów dla ciężarnych, a my pomagamy przez nie przejść. Dlatego zachęcamy przyszłe mamy do kontaktu z nami poprzez formularz na stronie www.pomagamymamom.pl lub pod adresem razem@pomagamymamom.pl.
Pomagamy Mamom to inicjatywa skierowana bezpośrednio do kobiet w ciąży, ale każdy może się do niej przyłączyć np. polecając projekt siostrze, koleżance czy sąsiadce. Do współpracy zapraszamy także darczyńców i firmy, które chciałyby pomóc ciężarnym, zwłaszcza tym w najtrudniejszej sytuacji finansowej, poprzez np. zakup wyprawki dla dziecka czy podarowanie bonów towarowych. 

A na koniec moja prośba, udostępniajcie i pytajcie. Pomoc i konsultacja jest BEZPŁATNA, 
 powołaj się na hasło DZWONECZKOWYRAJ i już dziś dowiedź się jak pomoc Ci przysługuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz