Dzwoneczkowa.pl: Książki na pomoc wychowaniu...

czwartek, 30 lipca 2015

Książki na pomoc wychowaniu...

Okres wakacji dla mnie i moich dzieci jest okresem kiedy jesteśmy w domu. Kiedy mamy mnóstwo czasu dla siebie, ale i możemy dostrzec pewne zachowania dziecka. Tak można to robić przez cały czas, ale kiedy dziecko jest w przedszkolu przez kilka godzin trudniej jest zauważynić niektóre zachowania czy emocje które możemy z łatwością wyłapać przy obserwacji w domu.

Jestem mamą i człowiekiem, nie znam odpowiedzi na każde pytanie, nie zawsze wiem jak rozmawiać o swoich i dziecka mocjach bo mnie tego też nikt nie nauczył.  A chciałabym żeby moje dzieci potrafiły mówić o swoich uczuciach.

Mimo tego że nie są to łatwe tematy a czasem warto dobrać odpowiednie słowa. Wpadła mi w ręce pewna książka.Bibi wróciła, jeszcze lepsza, jeszcze bardziej przydatna. Na pomoc przychodzi mi książka, której historie dzieją się w lesie. Na początku warto jednak zaznaczyć że zdecydowanie jest to książka dla rodzica i dziecka. Na koniec każdej opowieści znajdziemy pytania do rozmowy z dzieckiem na podstawie czytanej historii.


Kolejna odsłoba Bibi, utwierdziła mnie tylko w przekonaniu że książka jest bardzo potrzebna. Jak się okazuje nie tylko ja czasem mam problemy z wytłumaczeniem mojemu straszemu dziecku pewnych sytuacji. Jestem tylko człowiekiem.... 


Po za współpracą, dobrą zabawą można też znaleźć tu opowieść np. o nieśmiałości.Dziecko uczy się przez zabawę, rodzicie chętnie inwestują w zabawki edukacyjne. A czy zwracają też uwagę na to jakie książki kupują? Nie zawsze, czasem wygrywają ulubione postacie z bajek, a zapominamy  o treści jaką one przekazują. Fajnym rozwiązaniem jest właśnie ta książka.
Druga odsłona bajek o empatii, autorstwa Anety Ryfczyńskiej i Joanny BerendtIlustrowana i opracowana graficznie przez znakomitą artystkę, Ewę Beniak-Haremską.
świat emocji i potrzeb oraz opanować sztukę słuchania sercem tego, co inni mówią i widzenia sercem tego, co robią. To było wzruszające i wzbogacające spotkanie.
tymi największymi, jakich dane jest nam w życiu doświadczyć. Starość, choroba, rozwód rodziców, raniące słowa padające z ust najbliższych – o tym wszystkim mieszkańcy Leśnego Zakątka chcą rozmawiać z przyjaciółmi
i dawać sobie pełne miłości wsparcie.Będą też dzielić z Wami pierwsze najważniejsze doświadczenia wspólnoty, przyjaźni, odkrywania swojej tożsamości i wyjątkowości.
·  Czy mamy prawo płakać, kiedy nam smutno?
·    Czy nieśmiałość to wada?
·    Czy wolno nam zmienić zdanie?
·    Czego nie wypada chłopcom, a czego dziewczynkom?
·    Jak odnaleźć swoje miejsce między rodzicami, którzy się rozstali?
·    Jak radzić sobie z tęsknotą?
·    Jak zobaczyć w sobie wyjątkowość?
Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Leśnego Zakątka pozwoliło małym i dużym Czytelnikom poznać bliżej
Tym razem żyrafa Bibi, szakal Zenon i ich mniej lub bardziej kudłaci przyjaciele podzielą się z Wami swoimi zmartwieniami i radościami,
Te i inne pytania, a przede wszystkim odpowiedzi na nie, padną w drugim tomie bajek o empatii.


Jeżeli chcesz w możliwie neutralny sposób porozmawiać o uczuciach i zachowaniach dziecka oraz o tym w jaki sposób odbiera ono zachowanie innych, warto pomyśleć o zakupie tej książki. 
Budowa zamku który zepsuła pogoda  i dziecko, które w złości chce uderzyć mamę, zdarza Wam się że dziecko w ataku złości macha rękoma i do tego rzuca w Was przedmiotami. Jeżeli zainteresowała Cię książka poza kupnem jej TUTAJ  możesz spróbować ją wygrać w konkursie na naszym facebooku. TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz