Dzwoneczkowa.pl: Książkowe must have jesieni.

wtorek, 15 września 2015

Książkowe must have jesieni.

Idzie jesień i zaczyna się sezon chorobowy. Póki co zaczął się bardzo spokojnie, lekką temperaturą i  czerwonym gardłem młodszej pociechy. Jesień dla mnie to długie wieczory, które mogę spędzić z rodziną, czytając dobra książkę pod kocem czy nadrabiając nieobecność starszego dziecka w przedszkolu. Jesień to tez przygotowanie do świąt i więcej czasu. Chciałam się z Wami podzielić moimi sposobami na ten jesienny czas.

Będę samolubna i zacznę od propozycji dla siebie
1. "Dziewczyny z Syberii"


Historie o silnych kobietach, które zapisały się na kartach przeszłości. Wspominałam Wam już książkach Philippy Gregory i takie właśnie książki lubię najbardziej.
Zdecydowanie nie jestem miłośniczką romansideł, płaczliwych historii wyssanych z palca. Po co mi takie historie skoro życie pisze piękne i rzeczywiste przeżycia i relacje.

2. "Maria Antonina Z Wiednia do Wersalu"


O tej Pani chyba nikomu nie trzeba pisać, a dworskie rozgrywki zdecydowanie mieszczą się w moich upodobaniach.

Coś dla Syna:
1. "Mały Książę" byliśmy w kinie, jednak nie wszystko okazało się zrozumiałe dla Młodego, właściwie się nie dziwie, ma 5,5 roku i wydaje mi się, że bajka dotarła do niego bardziej niż do niejednego starszego dziecka. To czego nie zrozumiał nadrobimy właśnie czytając książkę.


2. "Czytamy sylabami"

Próbujemy czytać od jakiegoś czasu i z różnym skutkiem, Powód jest jeden brak naszej systematyczności. Latem jest tyle innych fajnych rzeczy do zrobienia, jednak powrót do regularnych ćwiczeń idealnie sprawdza się u nas jesienią. Tak jak pisanie, ćwiczenie ręki czy powrót Dziecka na Warsztat.

I coś  mniej edukacyjnego

Jak Wam się podoba nasz sposób na jesienne wieczory? Mam nadzieję znaleźć w końcu chwilę dla siebie i poza przeczytaniem książek, które są wyżej również nadrobić zaległości.
Jeżeli ktoś z Wasz szuka miejsca gdzie tanio można kupić książki i dostać rabat na kolejne zakupy, to znam świetne miejsce. Powiem Wam więcej, honorowi dawcy krwi dostają dodatkowo 5% rabatu.
Zapraszam Was do mojego sprawdzonego miejsca, którym jest księgarnia internetowa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz