Dzwoneczkowa.pl: Elmer- historia słonia w kratkę...

wtorek, 8 grudnia 2015

Elmer- historia słonia w kratkę...Tego słonia nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To Elmer, słoń inny niż wszystkie i jedyny w swoim rodzaju. Moje pociechy  przypominają sobie o nim co jakiś czas. 
Podobnie było kilka dni temu. Dla mnie jest to historia w której mimo że Elmer jest inny niż wszystkie słonie jest kochany i  akceptowany przez grupę. Jednak mimo że nikt nie dokucza mu czuje się inny. 
Historia jak z życia, kiedy chce się być takim jak reszta. Elmer maluje się owocami i nikt go nie poznaje. Dopiero deszcz pokazuje znowu jego kolory i radość jaką daje stadu. Bajka bardzo fajnie pokazuje że każdy jest wyjątkowy, a inność nie jest niczym złym.


Bardzo podoba mi się w tej bajce lekkość z jaką różnice między słoniami czy ludźmi są pokazywane. Niesamowita lekkość w mówieniu wcale nie o lekkich sprawach znacznie ułatwia rozmowę z dzieckiem na trudne tematy. Opowieść dość krótka na jedno czytanie. Pięknie ilustrowana książka. Moje pociechy są zachwycone zarówno tym tomem jak i kolejnym. Elmer i dziadek Eldo. 
Kolejna książka, która pokazuje   jak ważne są relację międzyludzkie. W tym wypadku relacje między pokoleniami. Dziadek który sprawdza czy wnuczek pamięta ich wspólnie spędzony czas. Przypomina mi jak ważne jest pamiętanie o dziadkach i pradziadkach moich dzieci. Mnie osobiście zabiera w podróż do dzieciństwa i napomina do pielęgnowania relacji moich dzieci ze starszyzną rodziny. 


To podsumowanie z okładki idealnie oddaje, to co czym jest ta książka. Połączona z rozmową z dzieckiem może nam pomóc w budowaniu świadomości własnej wartości dzieci, kształtować porządne zachowania, pokazać ciekawe spojrzenie na otoczenie. Przy tym wszystkim jest świetną zabawą do której moje pociechy chętnie wracają i idealnie nadaje się na prezent. Z tej serii:


Małe podsumowanie:
 Autor: David McKee
Okładka: twarda 
Wydawnictwo: Papilon 
cena z okładki: 16,99zł  
cena aros.pl: 11,89zł 

Znacie Elmera? Którą cześć nam polecicie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz