Dzwoneczkowa.pl: Karmienie butelką- Konkurs Canpol- WYNIKI

poniedziałek, 8 lutego 2016

Karmienie butelką- Konkurs Canpol- WYNIKI

Jesteś mamą? to tak jak ja. Powiedz mi ile razy słyszysz rady. Kiedy jesteśmy kobietami, wychodzimy za mąż, wszyscy traktują nas jak dorosłe. Kiedy zachodzimy w ciążę, potem rodzimy dziecko, okazuje się że nasze całe otoczenie ma nas za odmóżdżone maszynki do zajmowania się domem i dzieckiem. 
Zachodząc w pierwszą ciążę, byłam przeszczęśliwa do czasu. Do czasu. Kiedy zaczyna się litania co ci wolno, czego kategorycznie nie. Jesteś za gruba, za chuda, jedz więcej, jedz mniej. 
Kiedy już przychodzi ten wspaniały czas narodzin Twojego dziecka, myślisz że to już koniec... 
To dopiero początek. Nie wiem jak Wy ale jak potrzebuje pomocy w karmieniu piersią idę do doradcy laktacyjnego. Jak jestem chora to do lekarza nie szamana. Jak potrzebuję pomocy to jej szukam. Jak nie chce karmić piersią to karmię butelką, jasne że lepiej byłoby mleko ściągać, ale... Ale Twoje cycki to Twoja sprawa. Ja karmiłam piersią starsze dziecko do 10 miesiąca, potem ściganie nie dawało efektu, bo pierworodny mleko tylko z piersi. Przeszliśmy na mieszankę. Dość długo był na butli bo do 2 roku. Młodsze moje dziecko jadło z piersią do 18 miesiąca. Potem nie było mowy o butelce, fruwała dosłownie przez pokój. Czy mnie to martwiło? Nie. Skonsultowałam ich posiłki z lekarzem i zaprzyjaźnionym dietetykiem. 

Drażni mnie nacisk na karmienie bez mówienia o tym dlaczego mleko kobiece jest dobre. Wkurza mnie też butelkowy bunt. Najbardziej jednak żal mi mam, które nie potrafią podjąć decyzji i kryją się za wyuczonymi formułkami. Dlaczego? Jak jest problem i chce się go rozwiązać szuka się wsparcia. Zamiast tego słyszę nie raz nie mam mleka, mam za słabe mleko. 

Kochana mamo chcesz karmić mieszanka- proszę, tylko bez ściemy! Chcesz butelką i swoim mlekiem, proszę Cię bardzo. Wybrałaś pierś, też dobrze, tylko nauczmy się mówić,że to wybrałyśmy.
Nauczmy się przyznawać do podejmowanych decyzji. Każda z nas wie że mieszanka i pierś mają swoje dobre i złe strony. Nie będę Was tym zanudzała. Nie  chce i nie czuję potrzeby. Jeżeli jednak podejmujecie jakąś decyzję to miejcie odwagę powiedzieć o tym innym. Ja wiem że kiedy całą ciążę każdy nam radzi, potem przy maluchu to samo, jest nam ciężko. Jednak im szybciej wróci nam mowa i będziemy mówiły co myślimy, tym szybciej przestaniemy być tylko opieką dla naszego dziecka według otoczenia. Mamy muszą mówić i walczyć o swoje pociechy. 

A dla mam które z różnych powodów karmią butelką, niezależnie czy swoim mlekiem czy mieszanką, mam małe zadanie. Znajdziecie je poniżej a dzięki komentarzowi możecie zostać posiadaczami nowego podgrzewacza i butelek. PYTANIE KONKURSOWE:

W komentarzu pokaż mi swojego malucha, opowiedz dlaczego zestaw
 (podgrzewacz i butelki "Newborn Baby") powienin trafić do Ciebie.
 Koniecznie podaj wiek dziecka. 
Kochane mamy- jeżeli jesteście w ciąży chętnie też zobaczymy ciążowe brzuszki:) 

1. Konkurs odbywa się na blogu, przez dodanie komentarza z wykonaniem zadania.
2. Nagrodą w konkursie jest zestaw  podgrzewacz do  butelek i butelki Newborn baby.
3. Spośród prawidłowych zgłoszeń wybrane zostanie jedno, które otrzymam nagrodę.
4. Konkurs trawa od dziś do 29 lutego do 23.59
5. Osoba wygrana zostanie wyłoniona przez mnie i siostrę. Zostanie podana tu w ciągu 48h od           zakończenia.
6. Osoba która wygra proszona będzie o przesłanie danych na adres dzwoneczkowy.raj.mamy@gmail.

WYNIKI:
Dziękuję Wam za udział w konkursie, mam nadzieję że w kolejnym też weźmiecie udział.
Gratuluję Marzena Bartoszek  proszę o kontakt mailem Brak komentarzy:

Prześlij komentarz