Dzwoneczkowa.pl: "TREASURE HUNTERS TAJEMNICA MAPY"

wtorek, 9 lutego 2016

"TREASURE HUNTERS TAJEMNICA MAPY"


Książki są u nas od zawsze, uwielbiamy je wszyscy. Każde z nas ma jednak swoje upodobania. 
Czy ta książka przypadła nam do gustu? 


Książka przypadła do gustu bardziej mojemu 6 latkowi niż mnie. Jeżeli chodzi i to jak jest napisana, czy ilustracje, zupełnie nie jest w moim guście. Cieszę się jednak że syn ma różne zdanie ode mnie 
i jemu opowieść o  rodzeństwie i tajemniczej mapie przypadła do gustu. Z opisu samej książki można wywnioskować, że autor zabiera nas ciekawą pełną zwrotów akcji przygodę. Zabiera nas na poszukiwania i odkrywanie tajemnic, mnie jednak nie przekonuje. 
Cała nasza czwórka ma inne ulubione książki, cieszę się że syn znalazł coś dla siebie. Książka jak już pisałam jest dla niego ciekawa, nie wiem czy bardziej ze względu na  połączanie z fantastyką przez to że jest  nie do końca prawdopodobna czy dlatego że nie mówi o dorosłych a o dzieciach  konkretnie rodzeństwie. Napisana lekką ręką książka przygodowa, która dla miłośników przygód i opowieści prawie w stylu Indiany Jonesa jest ciekawym i dość niespodziewanym wyborem na wieczorną lekturę do oduszki przedszkolaka. 
Patrząc na zdjęcia nie sposób nie zapytać, tak jest na ciemnym papierze, a wszystkie ilustracji wyglądają jak z komiksu. W zależności od upodobań wizualnych może to być plus i minus. 

Zdobywanie skarbów jest ekstra, to prawda. Moim zdaniem książka idealna dla dziecka, młodzika. Osobiście nie przypadła mi do gustu, ale drugą część zakupimy do wieczornego czytania.  Skoro Moja starsza pociecha lubi książki tego typu dlaczego nie? W końcu poszukiwanie skarbów, przygody i zwroty akcji to coś co chłopcy lubią. Tytuł: "Treasure Hunters, Tajemnica mapy"
Wydawnictwo: Znak 
Autor: James Patterson
Kategoria; Przygodowe 
Rok wydania: 2015 
Stron: 448
Format: 135x210
Oprawa: miękka
Cena z okładki : 34,90 zł 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz