Dzwoneczkowa.pl: Jaką hulajnogę wybrać dwulatkowi?

środa, 18 maja 2016

Jaką hulajnogę wybrać dwulatkowi?


Pierwsza odpowiedz w przypadku dziecka jest prosta, im bardziej intensywny ulubiony kolor, 
im  większy ulubiony bohater tym szybciej nasza pociecha zacznie używać nieznanego jej do tej pory sprzętu. Wydaje się że każda hulajnoga czy rower są takie same. Jednak jako mama starszaka i malucha miałam już możliwość przekonać się że rower rowerowi nie równy. Pierwsza hulajnoga, którą dostał starszy syn była wyborem przypadkowym, zdecydowanie nie był to najlepszy wybór. Można by powiedzieć że skoro syn był zadowolony to prawda jest taka że wybór mógł być zdecydowanie inny. Zwyciężył bohater na nowym sprzęcie, moja nieświadomość. Syn już wie zmienił 3 kółkową hulajnogę na model dwukółkowy, ale przed kolejnym wyborem stanęliśmy dla córki. Dwa lata to odpowiedni wiek na rozpoczęcie przygody z 3 kółkami. Wybór nie był łatwy. Patrząc na mnogość tego co jest na rynku można wybierać w nieskończoność. Nasz wybór padł na ten model: HULAJNOGA B1 STRUCTURE OXELO 


Bardzo fajnym rozwiązaniem jest to, że ta różowa nakładka na której stoi moja pociecha jest wymienna. Można ją kupić w różnych kolorach raz wymieniać. Bardzo fajne jest to że kółka ma skierowane lekko do środka, dzięki temu jest  stabilniejsza a maluchowi łatwiej się nią skręca. Odpinana w 1 sekundę kierownica, którą następnie mocuje się pod platformą za pomocą gumowego paska. Ten system pozwala transportować lub przechowywać hulajnogę B1 w niewielkiej przestrzeni, w domu lub w samochodzie. Warto też wspomnieć  o regulowanej wysokości kierownicy i o jej uchwycie. Poprzednia miała piankowe uchwyty, które nie dość ze szybko się niszczyły, utrzymanie ich w czystości było trudne. W tej uchwyty są gumowe, więc wcześniejsze problemy znikają. 


Na koniec zostawiłam najlepsze, jest to jedna z nielicznych hulajnóg która ma dobrze dobrany wiek użytkownika. Próbował na niej jeździć straszy syn, nie było to dla niego łatwe ponieważ jest za wysoki i dużo trudniej było mu jechać niż córce. Zdarzało mu się przelecieć przez kierownicę co przy córce do tej pory nie miało miejsca.


Jeżeli szukacie czegoś dla swojej pociechy lub na prezent to warto się zastanowić właśnie nad tym modelem.Na koniec mam dla Was małą użytkowniczkę w akcji. 1 komentarz:

  1. Od siebie mogę polecić hulajnogi od Spokey. Przeżyliśmy w rodzinie dużą mode na hulajnogi i wszystkie dzieciaki chciały mieć. Najfajniejsze z nich i w tym przedziale cenowym są te pod poniższymi linkami.
    https://www.spokey.pl/pl/product/buller/
    https://www.spokey.pl/pl/product/aster/

    OdpowiedzUsuń