Dzwoneczkowa.pl: Odchudzanie nie musi być nudne.

czwartek, 9 czerwca 2016

Odchudzanie nie musi być nudne.


"Odchudzanie nie musi być nudne."- do niedawna myślałam że to żart, w końcu chodzi o ograniczenie posiłków, niektórych produktów i zrzucenie kilogramów. Dziś przyznaję że jak jeszcze raz usłyszę oj ty biedna, pewnie głodna jesteś na tej diecie, to chyba kogoś kopnę w tyłek. Dieta nie musi być nudna.
Pisałam już nie raz że ważne jest indywidualne dopasowanie do potrzeb konkretnej osoby. Jeżeli są produkty których mimo zmiany nawyków nie wyrzucę z diety to dlaczego mam ich unikać teraz? Po to żeby szybko wróciły  pożegnane kilogramy?
Dla mnie dieta na której jestem głodna to źle skomponowana dieta. Na mojej aktualnej nie jestem ani głodna ani zła. Jestem z niej zadowolona chodź nie ukrywam że bardziej trzymamy się diety męża:) możecie się śmiać ale jak bym musiała robić 3 obiady plus dodatkowe posiłki to dnia by mi nie starczyło.  Po pierwszym miesiącu diety jestem uzależniona od płatków owsianych na śniadanie, kanapki mimo powrotu do diety w aktualnym miesiącu, jednak już tak nie bawią. Owszem mam raz na jakiś czas ochotę na kanapki. 
Żeby troszeczkę zmodyfikować posiłki poranne, postanowiłam w drugim miesiącu zastąpić płatki owsiane, płatkami jaglanymi. Ciekawa jestem czy ta zmiana przejdzie u mojej drugiej połówki.


Czy ciągnie mnie do szybkiego jedzenia? Tak zdecydowanie, wynika to z tegoż bardzo długo zwlekałam z powrotem do dobrych praktyk w jedzeniu. Dzięki diecie uświadomiłam to sobie, co nie znaczy  że nigdy w życiu nie tknę pizzy. Zjem ja jeszcze  nie raz i nie będę miała wyrzutów sumienia, bo nie będzie to moja dieta codzienna, a jedynie odskocznia. Dzięki  mojej diecie poznałam kilka ciekawych przepisów, skłoniły mnie one też to kombinowania z przepisami które już znam i które bardzo lubię i cenię.  Lato jest idealnym czasem na zmniejszenie śmieciowego jedzenia, a wprowadzenie pysznego wartościowego, jest to świetny czas na rozszerzanie diety naszym pociechom, bo właśnie teraz jest najlepszy czas na świeże warzywa i owoce. To one mają smak nie słoiczki, które są nieznaną papką. Co jest w diecie pięknego? Gotujesz sama, możesz nie tyko cieszyć się posiłkiem, ale wiesz dokładnie co włożyłaś do garnka, jakiej jakości było mięso, skąd pochodziły warzywa w końcu sama je wybrałaś. Możesz bawić się smakiem, co ja osobiście uwielbiam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz