Dzwoneczkowa.pl: Pupil w domu jak się przygotować- Wydawnictwo Muza

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Pupil w domu jak się przygotować- Wydawnictwo Muza


Twoje dziecko ogląda się za każdym napotkanym zwierzakiem? Jesteście przekonani że to jest ten czas kiedy pora zatroszczyć się o zwierzaka dla swojej pociechy. Moje dzieci właściwe od urodzenia mają w domu zwierzaki, każe z nich upodobało sobie innego. Syn miłośnik psów, córka urodzona kociara... Tylko co zrobić kiedy dziecko nie ma zwierzaka od urodzenia i musi nauczyć się opiekować upragnionym zwierzakiem?

Jeżeli przyszedł dzień, w którym masz dość widoku swojego dziecka wpatrującego się tęsknie w szybę sklepu zoologicznego, czy próbującego pogłaskać każdego napotkanego psa, zrób pierwszy krok. Nie mówię o kupnie od razu zwierzaka. Wiele osób uważa że wystarczy kupić zwierzaka, jak się nie spodoba można go oddać. Powinno to wyglądać zupełnie inaczej. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy dziecko ma alergię na sierść zamiast testów można się zwyczajnie wybrać do schroniska. Jeżeli nawet nie planujemy opieki nad zwierzakiem ze schroniska, jest to dobry pomysł na pokazane dziecku jak wygląda opieka nad zwierzakiem. Dziecko musi być świadome że piesek nie jest tylko zabawka do głaskania ale jest żywym stworzeniem. My też o tym musimy pamiętać zanim kolejny raz przyjdzie nam do głowy kolejny domownik. Jest to obowiązek, mimo że da się znaleźć opiekę nad zwierzakiem jeżeli nie możemy wyjechać z nim. Coraz  więcej miejsc a możliwość zabrania pupila, tylko świadomość ludzi została w tym samym miejscu gdzie była. Kiedy już wszystkie za i przeciw mamy za sobą, kolejnym krokiem jest ta książeczka. Według mnie obowiązek dla dziecka które nie miał jeszcze zwierzaka? Dlaczego? Oglądana z rodzicem, pomaga w rozmowach na temat zwierzaka. Pokazuje że trzeba go karmić, dbać o niego, ale też uważać na to co mu podajemy i jakie rośliny znajdują się w otoczeniu naszego domu, czy mieszkania. Mamy też listę potrzebnych rzeczy,
które musimy  przygotować przed pojawieniem się zwierzaka. Na tym książka się nie kończy. Mamy w niej  mnóstwo informacji, ale też miejsca gdzie sami musimy zająć się ich wypełnieniem.
Książka może też stać się albumem naszego pupila, znajdziemy w niej ciekawostki i sporo przydatnych informacji.
Jeżeli zainteresowała Was książka, ale macie wątpliwości, zarówno dla dziecka w wieku 6 lat jak i starszego książka będzie nie tylko zabawą. Mój syn jest w trakcie jej wypełniania, córa na swoją z kotkiem chwile poczeka. Dzielnie jednak ją razem  kotem przegląda.
Według mnie bardzo dobry pomysł, coraz częściej dzieci (na przykładzie moich) lubi móc uzupełniać książki nie tylko je oglądać. Dzięki tej mogą poznać lepiej zwierzaki, które bardzo lubią, ale stworzyć też swoją po części własną książkę. 

Wydanie: 1
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza
Data wydania: 11.05.2016
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 22.0 x 22.0 cm
Cena katalogowa: 24,90
ISBN: 978-83-287-0339-1
Autor: Claudia Toll

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz