Dzwoneczkowa.pl: Uważność i spokój żabki- Eline Snel

czwartek, 23 czerwca 2016

Uważność i spokój żabki- Eline Snel


Świat pędzi nieustannie coraz dalej i szybciej. W tym pędzie ciężko odnaleźć się nie jednemu dorosłemu. A co dzieje się z dziećmi? Tak się składa że one siłą rzeczy żyją też w tym szalonym pędzie.

Czasem z pełna premedytacją przyzwyczajamy dzieci do tego pędu, czasem jednak zupełnie niechcący udziela im się nasz tryb życia. Czasem warto zwolnić ale jeżeli zauważasz u swojego dziecka problemy z koncentracją, z zasypianiem. Widzisz niepokój i zmiany, które Cię niepokoją warto poznać pewną książkę.

"Współczesne dzieci są często zestresowane, rozkojarzone, mają trudności ze skupieniem uwagi.
Jak im pomóc uspokoić się i opanować sztukę koncentracji?
Uważność jest narzędziem prostym i skutecznym. Nadaje się dla dzieci znakomicie i przynosi niemal natychmiastowe rezultaty.
Ta oryginalna, pełna humoru i czaru książka proponuje krótkie ćwiczenia do stosowania na co dzień. Przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 12 lat ich rodziców."


Tak dziś mam dla Was kilka słów o książce "Uważność i spokój żabki"
Zanim odpowiem na podstawowe pytanie czy warto ja kupić, ma do Ciebie pytanie. Kiedy ostatnio skupiłaś się na smaku nie na tym czy lubisz coś jeść czy nie. Kiedy ostatnio zatrzymałaś się i spojrzałaś w niebo. Kiedy ostatnio odkrywałaś smak rodzynek? Kiedy ostatnio korzystałaś z ciszy delektując się nią? Dawno? Jak często toczysz batalię z dzieckiem, które nie chce się uczyć, odrabiać lekcji czy reaguje histerią na poznawanie nowych rzeczy? Więcej razy odpowiedziałaś dawno czy raczej w ciągu ostatnich kilku dni?

Dla mnie to książka, która pozwala panować nad moimi emocjami, ale i lepiej rozumieć i pomóc przepracować emocje mojemu dziecku. Mój straszak to wspaniałe dziecko, tylko czasem widzę że coś go męczy, widzę jak reaguje na niektóre czynności, a dzięki tej książce zamiast wzajemnego wyładowywania się na sobie zaczynamy pomału dochodzić do porozumienia. Wprowadzając pomalutku wskazówki z książki z codzienne życie ja więcej z niego biorę, jestem spokojniejsza bo moje dziecko jest spokojniejsze. Jeżeli dalej będziemy wykonywać ćwiczenia mam nadzieję że nauka nawet tego materiału który bardzo mojemu dziecku nie leży pójdzie nam sprawniej.

W książce:
Książka nie jest poradnikiem. Jest zbiorem ćwiczeń, które pomogą dziecku osiągnąć spokój. Nauczą je radzić sobie z trudnymi sytuacjami, przezwyciężać strach czy też czerpać  z życia więcej niż powierzchowność. W środku poza ćwiczeniami znajdziemy przykłady jaki efekt przynosiły ćwiczenia na grupie dzieci. Mam wrażenie że poza ćwiczeniem, oddechu i koncentracji, książka przemyca nam podświadomie rodzicielstwo bliskości, pokazuje jak ważna jest obecność w jego życiu, nie w pedzie i z doskoku, ale bycie przy swoim dziecku kiedy coś się w jego życiu dzieje.

"Ta oryginalna, pełna humoru i czaru książka proponuje krótkie ćwiczenia do stosowania na co dzień. Przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 12 lat i ich rodziców"


Do książki dołączona jest płyta CD, na niej usłyszymy spokojny głos z ćwiczeniami, które przeprowadzą nas przez każde z nich. 
Książka i płyta uzupełniają się wzajemnie. Podsumowując jeżeli dostrzegasz u swojego dziecka problem z koncentracją i spokojem czy raczej brakiem spokoju, powinnaś szybko  pomyśleć o tej książce. Pamiętaj tylko że ćwiczyć powinno się z dzieckiem, jest to bardzo ważne aby widoczne były efekty. 

Zainteresowani książką?
tytuł: „Uważność i spokój żabki”
autorka: Eline Snel
tłumaczenie: Matylda Falkiewicz
160 stron
okładka miękka ze skrzydełkami
format: 142×225 mm
ISBN: 978-83-63860-11-0
bezpłatny dodatek: płyta CD z 11 ćwiczeniami
cena:
książka – 57 zł z VAT (5%)
ebook – 52 zł z VAT (23%) – format epub + pliki MP3
data wydania: grudzień 2015


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz