Dzwoneczkowa.pl: Dobra zmiana- Sawka w akcji

wtorek, 5 lipca 2016

Dobra zmiana- Sawka w akcji


Człowiek którego nie trzeba przedstawiać, mimo to znajdziecie niżej kilka słów o nim. Dla mnie to jedyne  rysownik i satyryk, który potrafi idealnie oddać aktualne zmiany.
Z jednej strony bardzo  dobitne z drugiej  w sposób taki że nie odbiera się tego jako ataku czy bardzo politycznych docinek. Ogromnie szanuję za humor i pomysł. Jeżeli jesteście zainteresowani to koniecznie podejrzyjcie kilka zdjęć na końcu wpisu, ostrzegam że więcej nie zdradzę, ale warto zapoznać się z tą propozycją, dostępną między innymi na stronie Tania Książka.

"Znakomity polski rysownik i satyryk. Obecnie związany z NEWSWEEKIEM. Debiutował w tygodniku „itd.”, przez kilkanaście lat był czołowym rysownikiem tygodników „WPROST” i „POLITYKA”. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: „Złotej Szpilki” i „Złotego Medalu Satyrykonu”.

Miłośnik tenisa i jeździectwa - Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu. Wielokrotny juror przeglądów kabaretowych, m.in. krakowskiej PaKi. Autor tekstów satyrycznych i parodii. Założyciel zespołu „Sawka Klezmer Band” (teksty w języku rosyjskim i jidisz). Autor felietonów radiowych „SawkaFM” i filmów rysunkowych „Wstawki Sawki”.

Rysując korzysta z technik tradycyjnych („piórko i węgiel”) oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych (iPad). Jego oryginalne prace można zobaczyć w działającej pod patronatem Newsweeka galerii. Fan: koni huculskich oraz westernowych rasy Quarter Horse; Woody`ego Allena i Quentina Tarantino."

Przed Wami kilka zdjęć ze zbioru 150 rysunków,  opowiadających o aktualnych zmianach i sytuacji w kraju.  Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego nabytku i nie zdradzając Wam zbyt wiele  mówię że nie tylko teraz ale i za kilka długich lat będzie ona świetnym prezentem i przypomnieniem tego co aktualnie się dzieje. 
Tytuł: Dobra zmiana grubą kreską
Autor: Henryk Sawka
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 168
Model: 9788328704572
Język: polski
Nr wydania: 1
ISBN: 9788328704572
Wymiary: 20.0x20.0x1.8 cm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz