Dzwoneczkowa.pl: Emostrefa- wspieram! Dowiedz się więcej.

środa, 6 lipca 2016

Emostrefa- wspieram! Dowiedz się więcej.

Kangurowanie, pobyt w szpitalu z wcześniakiem, czy czuwanie przy łóżku hospitalizowanego dziecka będą dla rodziców bardziej komfortowe.  Wszystko dzięki EmoStrefom, które powstaną w ramach ogólnopolskiej kampanii „Blisko z Tobą chcę być”. Jest to pierwszy w Polsce program wsparcia dla rodzicielstwa bliskości, nad którego rozwojem czuwa Pharmaceris EMOTOPIC

Pierwsze dni i miesiące po narodzinach to wyjątkowy czas, kiedy mama, tata i ich dziecko powinni być razem. Częste przytulanie, masaż, kontakt w czasie karmienia czy zabiegów pielęgnacyjnych dają noworodkowi poczucie bezpieczeństwa i stymulują jego prawidłowy  rozwój.
Pharmaceris pragnie wspierać rodziców w sytuacjach, w których budowanie bliskości jest utrudnione, w czasie leczenia dziecka w  szpitalu  czy pobytu noworodka w inkubatorze. Dlatego EMOTOPIC w ramach ogólnopolskiego programu „Blisko z Tobą chcę być” rozpoczyna tworzenie EmoStref umożliwiających rodzicom bliski kontakt ze swoimi dziećmi. W każdej z nich znajdą się m.in.: 
-fotele do kangurowania na oddziałach neonatologicznych,
   rozkładane łóżka dla rodziców czuwających przy łóżkach szpitalnych swoich dzieci,
 koala Emo maskotka oraz gry umilające czas dzieciom i ich rodzicom przebywającym na oddziałach szpitalnych.

EmoStrefy powstaną tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Szpitale, przychodnie, placówki medyczne będą mogły zgłosić się do udziału   w programie na: www.emostrefa.pl. Na tej podstawie wybrane  zostaną lokalizacje, gdzie już niedługo powstaną EmoStrefy. Ich tworzenie sfinansuje marka Pharmaceris. Dodatkowo, we współpracy ze znaną i lubianą przez rodziców marką MayLily, powstanie maskotka-cegiełka koala Emo. 10  złotych każdej sprzedanej zabawki zasili budżet budowy EmoStref.
Dlaczego rodzicielstwo bliskości?
 
Twórcami oraz propagatorami rodzicielstwa bliskości (ang. attachment parenting) William Sears - amerykański pediatra oraz jego żona Martha Sears - dyplomowana pie- lęgniarka doradca laktacyjny. Według ich teorii rodzicielstwo bliskości opiera się na 7 zasadach, które pomagają budowaniu bliskiej relacji dziecka jego opiekunem. 
to: 
1. Bądź blisko od porodu.
2 . Słuchaj płaczu swojego dziecka. 
3. Karm piersią.
4. Noś dziecko przy sobie. 
5. Śpij przy dziecku. 
6. Pamiętaj o równowadze i wyzna-czaniu granic. 
7. Strzeż się trenerów dzieci, uczących powściągliwości wobec dzieci.
Miłość, bliskość i szacunek tego potrzebują dzieci od swoich rodziców, aby zdrowo się rozwijać. Na tych filarach opiera się rodzicielstwo bliskości. Dotyk, ciepło mamy i taty, kontakt i przytulanie - to odpowiedź na naturalne potrzeby dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Dla starszaków wspólne spędzanie czasu i codzienna bliskość sygnałem akceptacji, zapewniają im pewność siebie pomagają  stawiać czoła  trudnym sytuacjom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz