Dzwoneczkowa.pl: "Służby specjalne" Patryk Vega

wtorek, 2 sierpnia 2016

"Służby specjalne" Patryk Vega


Są takie książki, które intrygują mnie już od okładki, są takie których zachwyca mnie opis. Są też autorzy których wybieram z zamkniętymi oczami wiedząc, że książkę przeczytam bardzo szybko. Czy ta okładka wygląda Wam na coś co mogło mnie skusić?


Znając odrobinę twórczości Patryka Vegi odważyłam się sprawdzić co kryje w sobie mrocznie oprawiona książka. Nie trzymając nikogo dłużej w niepewności, książką warta jest by poświęcić jej chwile.  Ujawnianie szczegółów swojej pracy dla wielu wydaje się nie odpwiednim zachowaniem,
a tajemnica zawodowa w szerszej opinii powinna pozostać tajemnicą.

O czym są "Służby specjalne"

Jest to podobno szczera prawda o pracy jednego z funkcjonariuszy, co znajdziecie na okładce.


Moje odczucia.

W moim odczuciu owszem czyta się ją świetnie, odnoszę wrażenie że jest ona przerysowana.
 Nie twierdze że to się nie działo, ale czytając mam wrażenie jakbym oglądała strażnika teksasu i słuchała dowcipów o nikim innym jak tylko o Czaku Norisie. Każdy kto mnie zna wie, że kocham konkrety, ale realne. Tu do tej walki z cały światem trochę zabrakło mi realizmu. Książka według mnie bardziej pasuje do gatunku fantastyki czy powieści niż realnego przedstawienia rzeczywistości czy wydarzeń, które podobno są historią, ale miały miejsce. Surowa ocena? Nie sądzę. Twarz zakapiora na okładce dodaje jej smaczku ale ciągle brak mi tego czegoś. Tego czegoś co przekona mnie o realności opisanych wydarzeń i odrobinę stonowania w byciu nie tylko niezniszczalnym, idealnym.

Komu przypadnie do gustu. 

Zdecydowanie fanom, autora. Bardzo trzyma się w jego klimacie, ale jest tez dobrą propozycją dla osób lubiących sensację i szukających wśród Polaków bohaterów na miarę amerykańskich seriali.

Gdzie kupić i szczegóły. 
Tytuł: "Służby specjalne podwójna przykrywka"
Autor: Patryk Vega
Wydawnictwo Otwarte
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 416

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz