Dzwoneczkowa.pl: Spotkanie Klubu Mam Ekspertek

czwartek, 22 września 2016

Spotkanie Klubu Mam Ekspertek


 Miałam okazję niedawno uczestniczyć w kolejnym spotkaniu Klubu Mam Ekspertek odbyło się 8 września w Akademii Nauki w Warszawie, gdzie dzieci mogły podziwiać pokemony wydrukowane w technice 3d.
Mamy miały możliwość poznania nowości, które pojawiły się, bądź dopiero pobawią się rynku, a dzieci dowoli mogły testować zabawki i akcesoria stworzone właśnie z myślą o nich.
Jako pierwsza zaprezentowała się firma Mattel, ze swoimi niesamowitymi produktami.


Na początek uczestniczkom spotkania zaprezentowane zostały lalki DC Super Hero Girls – na licencji Warner Bross. Te niesamowite bohaterki są wiernym odwzorowaniem swoich animowanych odpowiedników, łącznie ze swoimi klasycznymi akcesoriami. W tej serii zajdziemy 6 bohaterek : Wonder Woman, Batgirl, Supergirl, Harley Quinn, Bumble Bee, Poison Ivy. Każda dziewczynka może wcielić się w rolę ulubionej bohaterki, którą wyróżnia muskularna budowa, wielko ść (są większe od przeciętnych lalek) oraz to, że same stoją. Razem z nimi można przeżywać niesamowite przygody.


Kolejnym zaprezentowanym produktem były lalki Monster High w nowej odsłonie , można powiedzieć że lalki przeszły metamorfozę, są bardziej przyjazne zwłaszcza dla rodziców , a cały zamysł serii mówi o tym, że każdy jest mile widziany w świecie Monster High niezależnie od swojej inności. Na początku października będzie można obejrzeć nowy film DVD z przygodami bohaterek Moster High, a główną nową gwiazdą będzie córka Ducha – śpiewająca i świecąca Straszygwiazda oraz lalki Fotobudka.
Dzieci i mamy zachwyciła również Draculaura wampiskrzydła, która niczym prawdziwy nietoperz „wzbija się w powietrze”, rozkładając swe piękne skrzydła.
Kolejnym zaprezentowanym produktem były, wręcz oblegane przez wszystkie dzieci i blogerki :Gogle View-Master – to innowacyjny produkt z kategorii gadżetów technologicznych , stworzony z myślą o dzieciach 7+.


Zestaw podstawowy, składa się z gogli View-Master oraz rolki z wersją demo.
Dostępne są również rozszerzenia, zawierające pełne wersje jak: Największe miasta świata, Przestrze ń kosmiczna, Życie dzikich zwierząt.
Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z oprogramowaniem Android oraz iOS i jest w pełni bezpieczne dla dzieci. Zostało ono zaprojektowane przy współpracy lekarzy , zachowując wszelkie normy bezpiecze ństwa. Dzięki niemu można oglądać filmy i panoramiczne obrazy w zakresie 360 stopni. Dodatkową zalet ą produktu jest dość niska cena w porównaniu z innymi podobnymi produktami dostępnymi na rynku . 
Kolejną firmą, która wręcz zasypała Mamy i dzieciaki zabawkami, był sklep PATATOY, który kieruje się mottem: "Zabawa, to ważna sprawa". Dziewczyny z wielka pasj ą opowiadały, o tym co robią, jak dobierają asortyment, pod swoich małych klinetów. W takim sklepie naprawdę chce się zostać na dłużej.


W swojej prezentaci przedstawicielki PATATOY pokazały rewelacyjne drewniane zabawki , w tym piękne zestawy : Drewniany zestaw Urodziny z filiżankami i tortem oraz drewniany zestaw Skrzynka smacznych przekąsek, które podbiły serca wszystkich zgromadzonych. Pojawiły się równie ż zabawki dla najmłodszych oraz produkty, które wpływają na rozwój naszych pociech jak : drewniane pętle motoryczne, piękne drewniane sortery, czy budzący zachwyt chodzik edukacyjny 5w1.  ;Trefl Little Planet to seria wyjątkowych produktó ;w dla najmłodszych, zaprojektowana z myślą o wspieraniu rozwoju maluchów oraz dostarczaniu rodzicom gotowych i sprawdzonych pomysłów na wspólną zabawę. Zaprojektowane są w taki sposó ;b, by rosły razem z dzieckiem, dzięki czemu można bawić się nimi dłużej niż jeden sezon, a dodatkwo zostały opracowana we współpracy z psychologiem dziecięcym i przetestowane wspólnie z maluchami. 
Przepiękne ilustracje stworzył Chris Chatterton – znany angielski ilustrator książek dla dzieci .
Cała seria to 12 tytułów, przeznaczona dla dzieci 1-4 lat. Są wśród nich zaró ;wno pierwsze puzzle, pierwsze gry, klocki do układania, a także ilustrowane karty na klipsie:
Kostki „Baby Cubes” , które zostały zaprojektowane, by wspierać rozwój małej motoryki dziecka
Pierwsze puzzle:

  • POŁÓWECZKI - czyli duże 2-elementowe układanki z  książeczką
  • SŁONIK ANTONI, PANDA WANDA - czyli duże kilku i kilkunastoelementowe układanki z książeczką
  • GIGAPUZZLE - Na wsi i  W miastezku
  • Rymowanki na klipsie -  „Kto gdzie mieszka" i "Co lata, jeździ i pływa?"
  • „Figle-Migle w oceanie” zawierają kilka wariantów rozgrywki, dostosowanych do możliwości poznawczych zarówno 2-latków, jak i 4-latków, 
  •  „Na jagody!” !” to pierwsza planszówka, gdzie wraz z leśnymi zwierz ątkami, dziecko będzie mogło wziąć udział we wspólnym wyścigu po jagodowe ciasto!
  • „Safari Bam! Bam!” to pierwsza gra dla maluchów wspierająca rozwój muzyczno-ruchowy 

Pierwsze karty obrazkowe:
Pierwsze gry:
Po krótkiem przerwie na salę wjechała skrzynia pełna modeli do skręcania , w końcu coś dla chłopców, ale dziewczynki, jak i mamy również były zaciekawione. Swoj ą prezentację zaczęła firma Aleksander, która jest rodzinną, polską firmą z polskim kapitałem, obecną na rynku już ponad 35 lat. Produkując gry i zabawki edukacyjne, realizuje motto "nauka przez zabawę" i tak jako pierwszy produkt zaprezentowa ła zestawy do skręcania: "Mały konstruktor", na widok, których wiele mam się uśmiechnęło, bo pamięta jeszcze takie zabawki ze swoich dziecięcych lat. 

Każdy taki model, a jest ich 46 składa się z różnej wielkości i kszta łtów elementów metalowych, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych . Wyposażony jest również w narzędzia, którymi można skręcić i rozkręcić pojazd. Elementy zestawów można ze sobą łączyć tworząc własne konstrukcje. Zabawki z tej serii rozwijają zdolno ści manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne i cierpliwość oraz pomagają kształtowa ć proces zapamiętywania. To idealna zabawka dla przyszłych inżynierów i nie tylko.
Kolejnym zaprezentowanym produktem, była rewelacyjna gra: "Gorący ziemniak", w którą można grać bez końca całą rodziną. Każda rozgrywka jest pełna emocji, a proste zasady sprawiają, że może grać w nią tak naprawdę każdy, najważniejsze, to pozbyć się ziemniaka i nie wpaś ć na grilla.


Kolejnym zaprezentowanym produktem była najnowsza gra: "Nie śmiej się", jak już sama nazwa wskazuje, aby zdobyć przewagę nad rywalami, trzeba jak najdłużej zachować powag ę, ale w przypadku tego produktu, to nie takie proste. W czasie odmierzanym przez klepsydrę lub aplikację gracz musi tak pokazać wylosowane hasło, aby rozśmieszyć współgraczy. Wszystkie chwyty są dozwolone – można używać gestów ciała, głosu, rekwizytów. Ten kto pierwszy si ę roześmieje spada o jedno pole na planszy. Tak gra na pewno wzbudzi wiele emocji, śmiechu oraz będzie hitem tej jesieni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz