Dzwoneczkowa.pl: Dziecko na Warsztat- plastik/ październik

poniedziałek, 31 października 2016

Dziecko na Warsztat- plastik/ październik


Obiecałam że Dziecko na Warsztat wróci na bloga, wiem że zalegam Wam jeszcze z  pomysłami na zabawy z papierem. Dziś jednak mimo wielu przeciwności w tym ciężkim miesiącu mam dla was mega szybkie, mega proste i bardzo cieszące dzieci pomysły. 
To co udało nam się w ostatniej chwili obrobić za chwilę pokażemy Wam niżej.
Tym razem potrzebne były 
-farby, 
- plastikowe butelki, 
- sznurek 
- nożyczki
- oczy :) 


 Pomysł 1.
Pierwsze podejście do plastiku było robione na szybko w przerwie między przedszkolem,
a zajęciami. Postanowiliśmy przygotować pierwszy karmnik nim zabierzemy się za drewniany.
Pomysł szybki w wykonaniu, wystarczyło wycinać kwadratowy otwór,  przedziurawić korek i sznurek przeciągnąć przez korek i futrynę okna. Wsypaliśmy na początek ziarenka i kaszę. Szybko prosto a atrakcja dla dzieci, które wyglądają i czekają kiedy po raz kolejny uzupełnią zapasy, przy okazji poznają ptaki które będziemy dokarmiać i obejrzą je z bliska.
Wykonanie:
w butelce wycinamy kwadratowy otwór, tak żeby niewielki ptak łatwo mógł się dostać do środka.


Pomysł 2.
Ten pomysł miałam ja z tym że moje dzieci postanowiły wykorzystać  kolorowe doniczki w zupełne innym celu. Pomysły na doniczki były dwa, księżniczka i pingwin. Póki co zanim wylądują na parapecie odpowiednio z  ziołami i cebulą na wiosenny szczypiorek, służą jako zabawki,
czy pojemniki na kredki a zabawa kolorowymi własnoręcznie przygotowanymi zabawkami sprawia obojgu wielką radość.
Wykonanie:
 obcinamy butelki na wybranej wysokości, malujemy w wybrany sposób zwykłymi farbkami plakatowymi.
Pomysł 3. 
Ostatni pomysł który udało się nam tym razem zrealizować to zabawa, która bardzo angażuje mojego syna. Podobno poprawia koncentrację i zręczność a dzięki temu, że większość zrobił sam nie znudzi mu się ona szybko. 
Wykonanie: 
odcinamy dół butelki, rysujemy zęby i wycinamy je nożyczkami, następnie malujemy w wybrany sposób butelkę, u nas rekin. Doklejamy lub robimy oczy z plasteliny. W korku robimy dziurę podobnie jak w pojemniku po zabawce  jajka z niespodzianką oba przewiązujemy sznurkiem Gotowe. 
Zabawa polega na poruszaniu rybką tak żeby złapać ją rekinem :) 

Po więcej pomysłów zapraszamy do uczestników Dziecka na Warsztat- 
WYSTARCZY KLIKNĄĆ LOGO DANEGO BLOGA

  Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku Sopelkowo Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Worldschool Explorers Nasza szkoła domowa Jej cały świat Nasza przygoda DIY Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku Sopelkowo Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Worldschool Explorers Nasza szkoła domowa Jej cały świat Nasza przygoda DIY

6 komentarzy: