Dzwoneczkowa.pl: Targi Kids'Time 23-25.02.2017

niedziela, 26 marca 2017

Targi Kids'Time 23-25.02.2017


Od targów dzieli mnie już ponad miesiąc, zbieram się do tego posta bardzo długo. Początkowo to złe emocje odciągały mnie od pisania o wydarzeniu, które samo w sobie jest niesamowite. Dziś piszę dla Was ten tekst na komórce, mimo przeciwności pora w końcu powiedzieć swoje trzy grosze. 

VIII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka, po raz drugi zostało na nich zorganizowane spotkanie blogerek parentingowych z firmami. Tu dzięki ogromne dla Zabawkowicz.pl i Wioli za odbieranie moich telefonów, a możecie mi wierzyć jestem bardzo nieprzyjemna kiedy ktoś mocno wyprowadza mnie z równowagi. Tu niestety wrócę do złych emocji przez wielkie Z.  W kilku słowach Targi trwały trzy dni: 23-25.02, trasa Olsztyn- Kielce do krótkich nie należy. Przez zaproszenie jednej z firm nasza wycieczka rozpoczęła się już 24 dnia tego pięknego miesiąca. Już za Olsztynem powinnam była zawrócić po odstaniu 40 minut w korku przy wyciąganiu ciężarówki, ale nie. Dotarliśmy od Kielc niedługo przed rozpoczęciem pokazu i tu dopiero zaczęły się schody. Ochrona nic nie wie a z dzieckiem Pani nie wejdzie. Z zaproszeniem to pewien ... Pan nie wie co zrobić i nie zamierza nic tłumaczyć. Telefon a raczej dwa, wiem że następnego dnia dziewczyny na spotkanie też przyjadą z dziećmi i co wtedy. Pokaz przeszedł nam koło nosa... mimo prób firmy, co ciekawe podczas tego właśnie pokazu i nie tylko na hali były dzieci.  Pojechaliśmy odpocząć, przynajmniej tu nie było problemu. Kolejny dzień, dzień spotkania też nie zaczął się dla nas łaskawie. Zgodnie z instrukcjami podjeżdżamy na parking po raz kolejny słyszę, że mogę nawet nie próbować, bo nie... Poziom mojego wkurzenia sięgnął granic, jedyne o czym marzyłam to zapakować się do auta i wracać do domu. Stres mój udzielił się mojej córce więc o spokojnym zwiedzaniu nie było mowy i oganiczyliśmy czas spędzony na targach do minimum. Mimo ogromnej ilości wystawców a było ich 466 z 17 krajów pozostał ogromny niesmak. Bardzo duży minus za brak porozumienia miedzy ochroną a biurem prasowym(które poniekąd zgodziło się na przyjazd dzieci), uważam za błąd który nie powinien mieć miejsca. Tegoroczne Targi zgodnie z notką były przygotowane w charakterze Business to Business. 

O targach:
KIDS TIME to wydarzenie, na które czeka cała branża dziecięca – handlowcy, producenci i dystrybutorzy między innymi: wózków, fotelików, zabawek, tekstyliów, odzieży czy mebli. To największa wystawa tego sektora w Europie Środkowo – Wschodniej, a także najdynamiczniej rozwijająca się impreza branżowa na Starym Kontynencie. Każda kolejna edycja wystawy potwierdza jej wysoką rangę i wciąż rosnące znaczenie na mapie światowych wydarzeń tego sektora. Udział w wydarzeniu biorą zarówno debiutujące firmy, jak i największe marki z całego świata. Targi są imprezą zamkniętą dla konsumentów. Wstęp na wystawę mają tylko przedsiębiorcy związani z branżą artykułów dla dzieci.
 Arena wielkich premier
Kieleckie targi od lat nazywane są w branży „kreatorem nowości”. To tutaj, każdego roku debiutują dziesiątki produktów dedykowanych zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Tradycją targów jest konkurs KIDS’ TIME STAR, w którym branżowi specjaliści wybierają najlepsze produkty w sześciu kategoriach: wózki, foteliki samochodowe, zabawki dla dzieci w wieku 0-3 lata, zabawki dla dzieci w wieku powyżej 3 lat, odzież i tekstylia oraz artykuły dziecięce.
Spektakularne premiery na stoiskach największych światowych marek przyciągają do Kielc zwiedzających z całego świata. Podczas ostatniej edycji, Targi Kielce odwiedziło  5,5 tysiąca gości z 43 krajów świata, takich jak: Rosja, Ukraina, Czechy, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy Francja, Hiszpania, Kanada, Turcja, Oman, Egipt, Iran czy Chiny.
W tym roku wiele nowości zapowiada firma Marko. Zobaczymy nową markę fotelikową oraz dwie znane na światowym rynku marki wózkowe, których produkty w połączeniu z fotelikami marki Besafe spełniają wymagania normy EN 1888. Whisbear - ubiegłoroczny laureat KIDS’ TIME STAR stawia w tym roku mocno na rozwój produktu. Na targach będzie można zobaczyć prototyp nowej szumiącej zabawki, wykorzystującej zaawansowane technologie. SCANDINAVIAN BABY pokaże natomiast  wiosenną kolekcję Elodie Details, w której pojawi się kilka zupełnie nowych produktów, oraz premierową, limitowaną kolekcję nosidełek ergonomicznych i leżaczków BabyBjörn.
 Spotkanie specjalistów
         Targi KIDS TIME to oprócz innowacyjnych produktów – spotkania branżowe. Co roku, w czasie wystawy organizowane są panele dyskusyjne oraz  warsztatowe z udziałem największych autorytetów tego sektora. Udział w wydarzeniu wzięły już między innymi dr Maria Costa z hiszpańskiego instytutu AIJU (European Institute of Children’s Products and Leisure) czy światowa specjalistka w dziedzinie trendów zabawkarskich – Reyne Rice z Nowego Jorku. Jak zapowiadają organizatorzy targów - warsztaty, seminaria i konferencje są mocnymi punktami wydarzenia również w tym roku. Specjaliści rozmawiać będą między innymi o światowych trendach na rynku zabawek i artykułów dziecięcych, technikach obsługi klienta, najnowszych trendach sprzedażowych oraz zagadnieniach dotyczących logistyki w sklepach internetowych. Wykłady prowadzone będą przez najlepszych ekspertów z Polski i zagranicy.
Udział w ostatniej edycji targów wzięło 415 firm z 16 krajów całego świata. Swoje stoiska mieli przedstawiciele z Austrii, Belgii, Chin, Chorwacji, Czech, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ekspozycja zajęła łącznie ponad 14.000 metrów kwadratowych powierzchni, w 7 halach wystawienniczych. Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczne rekordy znów zostaną pobite!

Mimo bardzo małej ilości czasu podczas tegorocznej edycji bardzo mocno dało się zauważyć różnicę w podejściu. Nie mniej po wejściu  na  halę czas mijał jak szalony. 


.
Miałyśmy możliwość uczestniczyć w wykładzie pana Pawła Zawitkowskiego przygotowanym razem z marką Avionaut, na którym zaprezentowano nowy produkt dla najmłodszych: specjalnie zaprojektowaną wkładkę dzięki, której maluszek przyjmuje najbezpieczniejszą pozycję w czasie jazdy.


Na stanowisku Marko Magdalena Kordaszewska zaprezentowała wyniki ankiet dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu. (badanie zostało przeprowadzone przez portal Zabawkowicz.pl). Dodatkowo również na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie podróży wypowiadał się koordynator akcji Bezpieczny Maluch - ratownik medyczny.  


Większość wypatrzonych przez nas perełek niestety opiszemy Wam w późniejszym czasie, ponieważ większość z nich dopiero swoje premiery będzie mała. 
MELISSA & DOUG
GONZOTOYS
WADER
MEDI PARTNERS
OLOKA GRUPPE
STEPP
LIBRA
FUNIVERSITY
K&M NOVA S.C.
SYMAG
ROTER KAFER
HENCZ TOYS
TREFL
SAVEN POLSKA
SMARTLIFE
TULOKO
DANIEL OBUWIE
HOBEA baBice®
BIGJIGS TOYS
GROSTRADE, właściciel marki PILLO
KOOGLO
AMOKADO  
SLIPPERS FAMILY
LIPPO
LUPOTOYS
WABNIC
LENNYLAMB
METEOR
PELLAMAMA
TOY PLANET
BABYONO
BABY AND TRAVEL
BEPPE
ARTYK
THINKERTOY
ŻYRAFA SOPHIE
BBTB pro Kids
LARIX
BIMBOLAND
COVEROVER
ROSSA
HAPPY MUM
LUNASHOP
JOISSY
TITOT
BABYDESIGN
DOREL
BEBETTO  
ECO AND MORE
BABY HANA
SCANDINAVIAN BABY
ANGRE
KEES
BYKAY
BOBIKE
LUMA
KOELSTRA
BO JUNGLE
PARADISEBABY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz