Dzwoneczkowa.pl: FIT MOM. CIĄŻA- KONKURS

poniedziałek, 2 października 2017

FIT MOM. CIĄŻA- KONKURS


Delikatne ćwiczenia pomagają w ciąży, ułatwiają poród, ale przede wszystkim wpływają na lepsze samopoczucie. To przesłanie Ani Dziedzic, autorki projektu „Fit Mom”, który pokazuje tysiącom przyszłych mam, jak przeżyć ciążę aktywnie i świadomie.
Do pierwszej ciąży się nie przygotowałam, ale wtedy byłam młodą osobą, kochającą ruch, chodzącą na basen, poruszającą się po kampusie pieszo. Nie planowałam ciąży, a ta poza porannymi mdłościami, nie sprawiła mi problemów. Do rozwiązania poza spuchniętymi lekko nogami po długim spacerze nie dolegało mi nic. Powrót do formy też nie zabrał mi zbyt wiele czasu. Było to proste, bo bieganie, bo spacery długie, bo całe mnóstwo innych rzeczy z dzieckiem na ręku.

Druga ciąża była zaskoczeniem, mój organizm był wycieńczony, ja zmęczona i zmartwiona- Młody był przez miesiąc w szpitalu. Nie byłam ani psychicznie ani fizycznie przygotowana na ciążę i była ona dla mnie ogromnym obciążeniem. Dopiero wtedy dotarło do mnie że im jestem starsza tym większym obciążeniem jest ciąża, jak bardzo nie  byłam na nią gotowa. Cieszy mnie, że takie książki powstają, cieszy mnie że szkoły rodzenia i osoby je prowadzące się z nich doszkalają, w  poza siedzeniem na piłce pokazują i promują ćwiczenia(nie mówię o sportach wyczynowych, czy  zawodach dla amatora). Od tego w jaki sposób przygotujemy się do ciąży- tu cieszy mnie ogromnie, że książka bierze pod uwagę również czas przed ciążą, a nie tylko o I trymestru.

Mamusie jeżeli planujecie ciążę warto pomyśleć o tym jak odpowiednio się do niej przygotować,
a ta książka jest odpowiednim wyborem.


Trenerka personalna, instruktora fitness, pływania i narciarstwa, popularna blogerka, niezwykle aktywna kobieta i przede wszystkim mama dwóch dziewczynek. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu szybko udało jej się odzyskać formę sprzed ciąży. Postanowiła pokazać innym, że to możliwe. Od kilku lat motywuje kobiety w ciąży i mamy z całej Polski do aktywności fizycznej, by one i ich rodziny żyły aktywnie. Bazując zarówno na własnym przykładzie, jak i tysięcy kobiet, które ćwiczą razem z nią, opracowała unikalny program BE FIT MOM.

„Fit Mom. Ciąża” to kompleksowy przewodnik dla kobiet, które mają świadomość tego, że wszystko, co zrobią dla siebie w ciąży będzie procentowało w przyszłości.  Ania Dziedzic prezentuje plan treningowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Na swoim przykładzie pokazuje, że dobra kondycja fizyczna organizmu pomaga zarówno w przebiegu porodu, jak również w powrocie do formy. Autorka szczególną uwagę zwraca na zapotrzebowanie organizmu na różnorodne składniki odżywcze i rozprawia się z mitem jedzenia za dwoje. Prezentuje przykładowe menu na każdy trymestr, a swoje porady wspiera opiniami ekspertów w zakresie dietetyki, endokrynologii, położnictwa i ginekologii. W książce znajdują się również specjalne QR kody, po zeskanowaniu których czytelniczki mogą zapoznać się z dedykowanymi filmikami treningowymi.

„Nie bez przyczyny mówi się, że ciąża to »stan odmienny« – jest to bowiem czas, kiedy wszystko dla kobiety jest nowe i nieznane. Z jednej strony, gdy już zapadnie decyzja o powiększeniu rodziny, czekamy na nią z utęsknieniem, z drugiej jest czymś, co budzi nasze wielkie obawy. W organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian, na które ona sama nie ma większego wpływu. Nagle pojawiają się znaki zapytania, które po pierwszej fali euforii mogą wywołać niemałe rozterki. Kobieta martwi się tym, co dzieje się z jej ciałem (rosnący brzuch, przybieranie na wadze, naciągająca się skóra), pojawiają się obawy związane z samym porodem (jak przebiegnie? jak bardzo będzie bolało?), a także rozmyślania, jak to będzie po porodzie (jak szybko wrócę do formy? czy zdołam odzyskać sylwetkę sprzed ciąży?). I właśnie dla takich pełnych wątpliwości przyszłych mam napisałam tę książkę. Ale nie tylko dla nich. Również dla tych, które już są przekonane, że swoją ciążę chcą przeżyć aktywnie i świadomie, lecz do tej pory nie znalazły wszystkich niezbędnych informacji w jednym, kompleksowym opracowaniu.”
– fragment książki

Ania Dziedzic – wykwalifikowana instruktorka fitnessu, tenisa, nauki pływania i narciarstwa, absolwentka AWF. Jako trenerka personalna każdego dnia motywuje kobiety w ciąży i mamy z całej Polski do aktywności fizycznej. Pomaga kobietom odzyskać formę po porodzie. Działa w myśl zasady: aktywna rodzina, to szczęśliwa rodzina! Autorka unikalnego programu dla mam BE FIT MOM, prowadzi stronę https://fitmom.pl/

KONKURS:

1. Czas trwania od 02-10-2017 do 13-10-2017.
2. Zostaw komentarz pod postem, napisz dlaczego chciałabyś książkę
3. W ciągu 48 h od zakończenia wybiorę jedną osobę, której odpowiedź będzie najciekawsza.
4. Na adres poczekam kolejne 48 h, po tym czasie wybiorę kolejną osobę. 
5. Do wygrania jest jedna książka.
6. Wysyłka nagrody tylko na terenie Polski. 

Na profilu na Facebooku do wygrania jest kolejna książka. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz