Dzwoneczkowa.pl: Twoje dziecko może wyhodować smoka.

środa, 28 lutego 2018

Twoje dziecko może wyhodować smoka.Mam dziś dla Was kilka słów o zestawie, który swój polski debiut miał na targach Kid’s Time w 2017 roku w Kielcach. Długo zastanawiałam się po pierwsze nad tym czy pokazać ten zestaw moim dzieciom, po drugie czy są już gotowe na zwierzątko, które nie potrafi jak kot upomnieć się o uzupełnieni miski.


Poznajcie ze mną zestaw dzięki, któremu Wasze dzieci wyhodują prawdziwe smoki, które powróciły z kosmosu! Tak! Aqua Dragons in Space naprawdę żyją!  To żywe istoty, które zahibernowane trafiły na Ziemię po podróży w kosmos. Pamiętajmy, że jest to żywe zwierzątko, a nie zabawka. Należy o nie dbać, od przygotowania odpowiedniej wody po regularne karmienie. 

Aqua Dragons- czym są?


Aqua Dragons to żywe gatunki wodne z rodziny skorupiaków. Ich jaja mają niesamowitą naturalną zdolność zwaną cryptobiosis, która pozostawia je przy życiu, ale w stanie hibernacji, dzięki czemu mogą się obudzić po wielu latach, potrzebują do tego tylko wody. Aqua Dragons żyły w morzach i słonych jeziorach na Ziemi przez miliony lat, nawet wtedy gdy po Ziemi wędrowały dinozaury! Ich bardzo wydajny sposób życia oraz proces reprodukcji umożliwił im przetrwanie do dnia dzisiejszego, prawie tak samo jak było to miliony lat temu.  Badania wykazały, że jaja przechowywane w szczelnie zamkniętych pojemnikach przez okres do 20 lat wciąż wylęgały, na skutek kontaktu z wodą. Aqua Dragons są prawdziwymi małymi podróżnikami, które potrafią wyrastać i dorastać w domu, budząc je z ich hibernacji.
 Zadaniem dzieci jest przywrócić je do życia i pomoc w ponownym przystosowaniu się do warunków ziemskich. Wszystko powyższe przykuwa naszą uwagę tym bardziej by nakierować nas i dzieci na to że jest to zestaw hodowlany. Oznacza to nie mniej nie więcej,  że nasze dziecko wyhoduje swojego Aqua Dragons od jajka, będzie obserwowało jego rozwój.


ZWIERZĄTKO MARZENIE

Hodowla kosmicznych smoków rozpoczyna się od zakupu zestawu (tradycyjnego lub deluxe) składającego się z dwóch saszetek (pierwsza z jajkami w stanie hibernacji, druga z pokarmem), akwarium w kształcie asteroidy oraz wszystkiego, co jest niezbędne do jej prowadzenia. Po wsypaniu zawartości obu saszetek do akwarium smoki wykluwają się w ciągu około 48 godzin(każda hodowla jest inna). Każdy z nich ma oczy, ogon i długą grzywę, rośnie do 2 cm i żyje do dwóch miesięcy. Po tym czasie w ich miejsce pojawiają się nowe osobniki, które wykluły się ze złożonych wcześniej jajek. Jeśli dziecko otoczy je opieką (co dwa dni nakarmi i za pomocą dołączonej pompki napowietrzy wodę), będzie mogło obserwować, jak pływają, jedzą, rozwijają się, rozmnażają, bawią…

Kosmiczna przygoda.

W kwietniu 2017 roku Aqua Dragons zostały wysłane w prawdziwa misję kosmiczna, z której szczęśliwe powróciły jako Live Astro Pets  (kosmiczne smoki) jednak w stanie hibernacji. Zadaniem dzieci jest przywrócić je do życia i pomoc w ponownym przystosowaniu się do warunków ziemskich.


Okiem rodzica.

Pełna obaw jednak odważyłam się spróbować. Dzieci obejrzały filmiki ze strony gonzotoys.pl do tego mają już kota, którym się opiekują z tą różnicą, że głodny kot daje o sobie znać. Pomyślałam jednak, że poza fajną dawką zabawy  będzie to dla nich nauka jak zajmować się systematycznie prostym w obsłudze organizmem. Tym bardziej widząc filmik dzieci były zachwycone tym jak wyglądały małe wodne smoki. Według mnie to ciekawy sposób pokazania jak ważna jest systematyczność, dokładność, ale przede wszystkim sprawdzian przez upragnionym akwarium czy też innym zwierzątkiem. Niekarmione i źle pielęgnowane umrą, a więc warto po raz kolejny przypomnieć ,że jest to żywe stworzenie  a nie kolejna zabawka.

Przygotowanie.

W zestawie, który kupujemy jest:
- akwarium w kształcie asteroidy z podświetleniem LED i świecącą w ciemności podstawą, nowa odsłona ułatwia nie tylko hodowlę, ale  i dbanie o smoki  również w nocy.
- powiększająca pokrywka zbiornika,
- świecąca w ciemności miarką do pokarmu, co jest nowością. Dzięki niej dziecko nawet w nocy może nakarmić swoje smoki.
- termometr do monitorowania temperatury wody,
- 1x torebka z jajkami, które zostały wysłane do kosmosu,
 - 1x torebka z pożywieniem,
- certyfikat autentyczności ze specyfikacją lotu kosmicznego.
Ważne żeby woda, która ma obudzić nasze kosmiczne smoki była wodą mineralną, a już po około  48 godzinach będzie można dostrzec pierwsze Aqua Dragons.Moje dzieci i ich wrażenia.

Pierwsze wrażenie było łoł…
Filmik zrobił wrażenie wow, jeszcze większe zestaw kiedy był rozpakowywany. Lekkie zdziwienie dotarło do moich dzieci, kiedy jajka okazały się mniejsze niż te w bajkach. Nie powstrzymało ich to jednak od bacznej obserwacji i wdrożenia się w czas jaki potrzebny jest na opiekę nad Aqua Dragons.
Zestaw świetnie sprawdzi się jako pierwsze zwierzątko: żywe smoki, mało zajętej przestrzeni i wyrabianie nawyku systematyczności.


Więcej znajdziesz:
Aqua Dragons- gdzie kupić dowiesz się na stronie www.gonzotoys.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz