Dzwoneczkowa.pl: Moje maluchy

wtorek, 19 czerwca 2018

Moje maluchy


Cześć, po długiej przerwie. Jestem, zebrałam się żeby pokazać Wam coś fajnego. 
Przed Wami kilka słów  o nowym piśmie dla dzieci pt. "Moje Maluchy". Jest to nowy miesięcznik, za który odpowiada znany wydawca edukacyjny Nowa Era.

Jak pisze wydawca  "Moje Maluchy" to pierwsze na rynku pismo stworzone z myślą o samodzielnej pracy dzieci od drugiego do około czwartego roku życia, które charakteryzuje się:

- dwoma formatami - Dużym (33 cm wys.) i Ogromnym (38 cm wys.). Umożliwia to bardzo lubianą przez dzieci pracę dywanową.
- instrukcjami obrazkowymi, umożliwiającymi dziecku samodzielną pracę z publikacją.  

Zawartość czasopisma to aktywności rozwijające różnorodne kompetencje najmłodszych
- przedszkolaków, do wykonania zgodnie z instrukcją obrazkową, np:
- rysowanie po śladzie,
- labirynt,
- kolorowanie wg kodu,
- wyszukiwanie elementów,
- dopasowywanie naklejek wg różnych instrukcji, itd. 


Jak czasopismo spodobało się mojemu młodszemu i bardziej wybrednemu dziecku? Po minie można by sądzić, że nie do końca przypadło do jej do gustu. Do czasu zajrzenia do środka. Po zajrzeniu do środka, nastąpiło szaleństwo. 

Moje odczucia:

- Pismo przyciągnęło mnie formatem. Już tłumaczę, moje starsze dziecko świetnie się czuje z pismami, ale i zwykłymi kolorowankami czy zeszytami zadań. To młodsze dziecię jest dużo bardziej oporne. Tak, tak każde dziecko jest inne, ale jednak ćwiczyć małe rączki trzeba. W końcu 4 lata to już nie przelewki. Zauważyłam że córka chętnie koloruje duże formaty kolorowanek, a siedzenie przy stoliku dla niej kończy się na jedzeniu a i to czasem odbywa się wszędzie tylko nie przy stole. 

- Brak zadań. Do tej pory nie spotkałam się z pismem dla dzieci w którym litery kończą się na stronie okładkowej. Dzięki temu dziecko może dowolnie bawić się na każdej ze stron. Może rysować po labiryncie, po śladzie lub wykreślać. Dzięki temu zamknięte maluchy chętniej się otwierają i rysują. 

 - Kolor i bardzo pozytywny wydźwięk. Z jednej strony wiem że dzieciom warto pokazywać tez te mniej przyjemne aspekty życia, ale chciałabym żeby zatrzymały dziecięcą radość. 
Jej odczucia:
Jak się podobało tej małej osobie? Podobało się jej a to już duży sukces. Kolory, brak poleceń i kolorowe naklejki zrobiły bardzo dobrą pracę. Dla mnie ważne jest to, że jest zainteresowana tym pismem. Chętnie sięga po ołówek czy kredki i po swojemu bawi się z ilustracjami. 


Jeżeli szukasz czegoś innego niż cała reszta na półkach, jest to wybór, który warto wypróbować. Każde dziecko jest inne, ale jak pokazuje nasz przykład nawet moje dziecko dość zamknięte artystycznie chętnie sięga po "Moje Maluchy"


Miesięcznik Moje maluchy przeznaczony jest dla dzieci od 2 roku życia. Cena pierwszego numeru wynosi 7,50 zł, kolejnych 8,50 zł, a w prenumeracie 6,90 zł. Objętość pisma -  24 strony + 30 naklejek. Miesięcznik dostępny jest w kioskach i salonach prasowych oraz w prenumeracie na stronie www.mojemaluchy.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz