niedziela, 30 grudnia 2018

Jak własnymi rękoma zrobić prezent dla bliskiej osoby?


Święta już za nami, ale na własnoręcznie robione upominki zawsze jest okazja. Co więcej już niedługo dzień Babci i dzień Dziadka i ten upominek również dla nich będzie ciekawą nowością. 
Każdy z nas zna zawieszki do szafy, pachną, mają zapobiegać owadom. Da się je zrobić samemu.Niemożliwe? Bardzo możliwe. 

Wystarczy;
- silikonowa forma,
- wosk sojowy,
- ulubione olejki zapachowe, 
- u mnie suszone pomarańcze, cynamon, goździki, bukszpan, drewniane ozdoby.
- słomka(tniemy i wkładamy w tabliczkę)


Zrób to sam:
Wystarczy, że rozgrzejesz wosk w kąpieli wodnej, część ozdób układam od razu do silikonowej formy. Do roztopionego wosku dodaj olejek(tu warto poczytać o łączeniu zapachów, chyba że wybieracie jeden konkretny) układam na wierzch ostatnie ozdoby w tym płatki kwiatów, anyż... 
Zostaw do  ostygnięcia. Delikatnie wybierz z formy tabliczki i wyciągnij słomki. W ich miejsce przewiąż wstążką, sznurkiem. 
Twoje tabliczki są gotowe  do powieszenie, położenia a zapakowane np, w bezbarwną folię  jako piękny upominek. 

Pomyśl, że szafa Twojej babci może pachnieć lawendą a nie środkiem na mole jaki pamiętasz z dawnych czasów. W przygotowaniu mogą pomóc dzieci. Mi udało się je zrobić z całą klasą syna. Była to dla dzieci niesamowita zabawa, która powtórzyliśmy w domu. dzwoneczkowa, woskowe tabliczki, wosk sojowy1 komentarz:

  1. Ojej, bardzo jasne wyszły Ci te zdjęcia i mało widać :( Ale pomysł świetny! Szafa mojej babci zawsze pachnie właśnie tym środkiem na mole, uzywanym od lat, ale w tym roku to się zmieni, bo na pewno spróbuję zrobić te zawieszki :D Super pomysł! A prezenty handmade są najlepsze.

    OdpowiedzUsuń